Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Toobee

    veterán

    válasz Csokicsibesz #170268 üzenetére

    Megpróbálom rövidre fogni. Szóval Rad Companyból elhoztam a bicajt, már az első tekerés komolyabb lefeléjén megszólalt a tag. Elvittem a Dr. Bike-ba, kapott kisszervizt, átnézték az egész bringát, vázat, forgáspontokat. Következő tekerésnél ismét előjött, ekkor vettem fel a kapcsolatot az eladóval. Vissza kellett küldeni, én szereltem ki. Pár nap múlva megjött a tag, nagyszervizt kapott. Ekkor már kotyogott is, nagy szaki volt az ürge (telefonban), végül felvettem vele is a kapcsolatot, mondta, hogy belerobbant az arcába a tag. Mondtam neki, hogy továbbra is szar, ekkor már szabadkozott, hogy jó lenne, ha nem neki küldeném vissza újra, mert többet nem tud tenni. Itt jött a képbe a Bikemen, gyorsak voltak, ügyesek és szerencsére megszűnt a kotyogás, de a vinnyogás ugyanúgy megmaradt. Közben TREK-kel is beszéltem online, akik a SRAM-hoz irányítottak. Csak annyit mondtak, hogy vigyem a helyi szervizbe. Közben kitúrtam a netről a szervizkönyvet is, itt derült ki, hogy egy szerszám nincs meg senkinél, ami amúgy a 200 órás (tehát a nagyszerviz) esetén kell. Kaptam ígéretet, hogy beszerzik, de végül a Bikernél nem volt, én meg egyelőre nem akartam megrendelni a németektől, mert egy picit tele van már a hócipőm az egésszel. Szóval ezek után újra a Dr. Bike-ba került, megint nem találtak semmit csak annyit, hogy a pici kamrában 250 psi helyett 50 volt, ez lehetett tévedés vagy akár menet közben is elengedhette a levegőt. Szóval szóltam újra az eladónak, hogy most már legyen valami, küldtem neki pinkbike linket bontott új 115 fontért szállítással (ennél nem sokkal kevesebbet költöttem már el a tagra). Beszélt valami osztrák szervizzel, akik elvileg ismerik és tudják, hogy hibás az összes, van is kiadva valami új alkatrész hozzá. Most ment vissza Győrbe a tag, várom a fejleményeket. Ez nem kevés idő, km autóval, pénz és bosszúság. Azért gondolkodom a merev enduron, mert eléggé tele lett a hócipőm. Specivel nem volt gondom soha.

    Merev vs fully nem releváns tőlem, mert ősmontit nehéz összehasonlítani egy viszonylag friss geoval. Viszont lenne próbára egy XL-es On One, de nem vagyok elég magas hozzá, bár szerintem a viselkedését le lehetne szűrni belőle. Szóval egyelőre nem vetettem el ezt a vonalat, de nyilván örülnék ha normálisan működne a TREK, mert imádom főleg azt, ahogy a hátulja mozog.

Új hozzászólás Aktív témák