Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emiki6

    veterán

    válasz ivana #124668 üzenetére

    Ritkán azért jól szokott jönni a 48/11, ha van kis lejtő és lehet csapatni. Én az alacsony fokozatokat használom ritkábban, 26/34-gyel nem is tudom lehet e úgy menni, hogy ne dőlj el amiatt, hogy gyökkettővel mész... :D

    Ja, meg mondtátok, hogy ne váltson senki keresztbe, én meg néha mikor 36/16-ban tekerek, de piros jön és ezért automatikusan lekattintok egyet az első váltóval (még ha nem is lenne indokolt), mindig elszégyellem magam, hogy az elsőnél a legkisebbre került a lánc, a hátsón meg csak néhányra van a legkisebbtől... :DDD
    Kicsit matekozva, gondolom nekem olyan hosszú a láncom, hogy a két tányér együtt kb 60 fogas legyen, így ajánlott volna 60 körül tartani a bevont tányérok fogösszegét... :D A 40 alatti zóna meg tiltott. :D

    Ha már a váltókról írok, általában az első 48-on van, ha haladnom kell és visszaveszem 36-ra, ha meg kell állni vagy emelkedő jön (pl híd első fele) és fáradt vagyok a teperéshez/takarékoskodom, a hátsóval pedig finomhangolok, az aktuális erőnlétemhez vagy az üt meredekségéhez, az leginkább 13 és 20 között mozog, budapesten belül ez így elég, bár a dimbesdombos részein nem szoktam járni, ha mégis "halálos emelkedő" van, akkor megyek az említett fokozatok alá.
    Ez van nekem: 48-36-26 / 11-13-15-17-20-23-26-30-34

    [ Szerkesztve ]

    Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Új hozzászólás Aktív témák