Keresés

Aktív témák

  • szki

    őstag

    válasz N.GÁBOR #8603 üzenetére

    Pécsen 3 boltban vettem már bicajt a családnak, és magamnak. A trekkingem épp az Imperatorból ("Csaszi" a tulaj talán) való a múlt évezredből. Anno jól segítettek bicajt választani, ha most is képes vagyok azt a bicajt tekerni. Szóval pécsieknek én is ajánlom a boltot. Árakban nem tudom manapság hol tartanak...

  • szatocs

    őstag

    válasz N.GÁBOR #8603 üzenetére

    Itt egyet kell értsek a 2009 utáni árnövekedéssel, már 2009-re is növekedett 10%-al minden Kelly's ára, ezt a válságnak tudtam be, de utána tovább nőttek az árak, azt már nem nagyon értettem azon kívül, hogy a profitot akarnák növelni.

    A vázaknál meg annyi, hogy egy 100-120k-s bringánál nem gondolom olyan mérvadónak a vázat, mint egy 200-250, és efeletti ársávban lévőket, nem hiszem, hogy 20-25ezer forintos vázaknál gyártónként túl sokat változtatnának évről évre. Kelly'snél pont a quartz-omról tudom, hogy a festésbeli különbség látszik csak a váznál, a 2008-as quartz-ot akartam venni annak idején, csak már elfogyott, várhattam 3 hónapot, hogy jöjjön a 09, geóban ugyanúgy nézett ki, valamint a 2010-es is tök ugyanaz a váz szemre. Más gyártókét nem figyeltem a változást, hogy van-e vagy sincs, de a quartz-ommal meg vagyok elégedve. Nem töröm-zúzom a vázat, nem szoktam ugrabugrálni, amire való egy hobbibringa, azt teljes mértékben megkapja, de amire nem való, arra nem használom. :)

    Amit ezzel mondani akarok az az, hogy új bringánál kb 120-150k-ig szerintem annyira mindegy, hogy melyik gyártó váza van a bringában, ha van különbség, ezen a felhasználási szinten nem jön ki, ahol meg kijönne, oda nem ez való). Egy '09-es SUB 40-D Meridát és egy '10-es Mali Vipert-t is volt szerencsém kipróbálni, pont a váz volt az, amiben geometrián kívül semmilyen merevségi különbséget nem vettem észre.

    Ha tehetném persze, akkor Cube bringát vennék. :D

    [ Szerkesztve ]

    === Szatocs ===

  • Ariadne

    őstag

    válasz N.GÁBOR #8603 üzenetére

    Ez tökéletes nagy butaság, nem is értem, hogy lehet, hogy nem ismerik a márkát, ha egyszer bringákkal foglalkoznak... Ez ugyanis szlovák márka, és mint a legnagyobbtól a legkisebb márkáig mindenki, ők is távol-keleten gyártatják a vázakat és itt szerelik össze. Konkrétan még 2006-os kelly's cross bicóm van (Exquisite), és másik kelly's montival évekkel ezelőtt volt garanciális ügyünk, így speciel az egyszemélyes magyar márkaforgalmazóval is volt szerencsém találkozni. Plusz ez itt a klubunk, egy kis baráti társaság - igaz az elmúlt 5-6 évben már mindenki annyit fejlődött, hogy ha belegondolok, senkinek nincs már kelly's-e. :D Kezdő márkának jó volt régebben, mert jó volt az ár-érték aránya, mostanra túl drága lett, gyenge felszereltséggel, elszálltak...

    A másik butaság, hogy a váz a lelke a bringának. Nagyon nem... Utána tudsz nézni, de a valóság az, hogy összesen néhány gyár van a távol-keleten, ott gyártanak minden vázat, sokszor csak a festés tér el egy márkás és egy kisebb név esetében. A kelly's is ún. katalógusvázakkal dolgozik, vagyis szezon előtt kimennek, a hatalmas gyár hatalmas katalógusában ráböknek pár vázra, amikből legyártatnak pár ezret, majd egy szép nagy hajón elhoznak Európába. A lényeg éppen a felszereltség, egy noname vázra szerelt full Deore szettel sokka messzebbre jutsz, mint egy hűdenagy márka alsókategóriás felszereltségű bicójával...

    Az pedig nem csak a kelly'snél van úgy, hogy egymás után 2-3 évben is azonos vázak vannak, kicsit más festéssel, ehhez csak körül kell nézni...

    Szóval számomra megdöbbentő, hogy ennyire tájékozatlan lehet egy bringaboltos. :F

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Aktív témák