Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PumpkinSeed

    addikt

    válasz Aureal #6026 üzenetére

    Igazából, én Notepad++-ban dolgozok most is. Számomra sokkal kézre esőbb mint bármely IDE. nyilván sokkal eredményesebb lenne a munkám ha mondjuk NetBeans-ben csinálnám, de én ezt szeretem. A WYSIWYG szerkesztők pedig olyan embereknek van akik, nem tudnak kódolni (félre értés ne essék nem lenézésből írom), ugyanis ha valaki megcsinál egy több oldalas akármit egy ilyen szerkesztőben esélytelen, hogy lesz kedve aztán a kódban babrálni, mert ezek a szerkesztők annyira túl bonyolítják a kódokat, hogy nagyon nehezen lehet megtalálni benne bizonyos részeket. Viszont a Word illetve ezek az egyéb Office szövegszerkesztők design elemekben olyan szegények, hogy nem hogy versenyképes weboldalt nem lehet velük csinálni, hanem olyan weboldalt nem lehet velük csinálni, ami a látogatót fél másodpercnél tovább megtartja. A látogatók szomjaznak az igényesen megtervezett szép oldalra, és ha nincsenek szép design elemek már az első szövegrész betöltődésekor, csak egy fehér háttér és Arial betűstílussal egy A/4-es nyomtatvány akkor azonnal be is zárják az oldalt még ha számokra fontos információ is rejlik az oldalon. :)

    "Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Aureal #6026 üzenetére

    Nem azzal lett volna alapvetően a baj, hogy ajánlasz valami WYSIWYG-szerkesztőt (ha így értetted, akkor félreértetted), hanem azzal, amiket ajánlottál: ezek dokumentumszerkesztők, és közük sincs a HTML-szerkesztéshez, még ha egy összegányolt/tákolt/kalapált, ronda, erőforrás-igényes HTML-kódot képesek is legenerálni.

    "minden html oktató oldal régebben is azzal kezdte hogy a legbiztosabb dolog kódolásra a Jegyzettömb"
    Ha valaki Notepadban szerkeszt weboldalakat, az hülye. Annyi kezed alá dolgozó szerkesztőprogram van, hogy egyszerűen semmi nem szól amellett, hogy ezt használd, nem beszélve arról, hogy a Notepad még a Linuxos sortöréseket sem képes felismerni még a mai napig. Szóval ez felejtős. :)

    (#6029) PumpkinSeed :
    "Igazából, én Notepad++-ban dolgozok most is. Számomra sokkal kézre esőbb mint bármely IDE. nyilván sokkal eredményesebb lenne a munkám ha mondjuk NetBeans-ben csinálnám, de én ezt szeretem."
    Mégis mi az oka, hogy már ennyi ideje benne vagy a dologban, mégsem tudsz áttérni valami normális fejlesztőkörnyezetre? :) Mindennek megvan a helye, a Notepad++ egy nagyon jó kis szövegszerkesztő progi, de nem normális fejlesztésekre való.

    "A WYSIWYG szerkesztők pedig olyan embereknek van akik, nem tudnak kódolni (félre értés ne essék nem lenézésből írom)"
    Nem feltétlenül azoknak való, kódolni képes ember is használhat ilyet, semmi tragédia nem történik, ha így tesz.

    "Viszont a Word illetve ezek az egyéb Office szövegszerkesztők design elemekben olyan szegények"
    Nem ez a legfőbb probléma velük, hanem hogy abszolúte nem cross-browser megoldásokat alkalmaznak (IE-ben lehet, hogy hasonlít valamennyire a megjelenítés, aztán ahány böngésző, annyi kinézet lesz), és amilyen HTML- és CSS-kódot generálnak, az olyan, mint egy hányás a körúton éjszaka hazafelé dülöngélve.

    (#6030) Aureal :
    Hát ja, sajnos elég jó a keresőoptimalizáltsága (rengetegen linkelnek is erre az oldalra), szóval könnyű rátalálni.

    (#6032) Aureal :
    Kissé félreértelmezted PumpkinSeed mondanivalóját, nem csak az a két szélsőség létezik, hogy ocsmány kód vagy épp széjjelcsillivillizett, erőforrás-igényes oldal. Nem beszélve arról, hogy az ocsmány kód pont erőforrás-igényes is tud lenni. :D Egyszerűen azért, mert a böngésző hangosan jajgatva szenved a kód feldolgozásától, majd renderelésétől.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák