Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #41133696

    törölt tag

    válasz Fire/SOUL/CD #894 üzenetére

    Helló :)

    Dobozos Windows 7 Home Premium 64-bit. Az elmúlt 2.5 fél hónapban kb 5 x volt feltéve . Mivel elég drága volt, és ez is aktiválós nem szeretem újrahúzni :) Mellesleg a reinstall nem használ, mert BSOD teljesen szűz rendszeren is gyakori vendég volt. A lapot 0704-es BIOS-al kezdtem használni, az ASUS is elismerte, hogy az egy instabil bios volt ezzel :

    Az a BIOS nekem 20 000 Ft-omba került, mert amiatt lett új kényszer VGA vásárolva :)

    A 0706-tól kezdve legalább már induláskor nincs BSOD. Az viszont megfigyelhető, hogy 10-ből 8x olyankor van BSOD amikor 3D tevékenység történik. Elég az ha az Aero felhoz egy ablakot . Ebből két valamire következtetek, vagy a PCIe alaplapi SIN-el van gond, vagy ez a vga is gázos ( 4670 ).

    Ha a régi gépemben lenne már táp meg HDD, akkor ott tesztelgetném, de egyelőre még nincs :)

    Chipset driver volt fent , most nincs, de szűz friss rendszeren is volt BSOD-m, szóval szerintem ez sem lehet . Ami régebben idegbe kergetett az az volt, hogy BSOD-k után a NIS eltűnt .

    Hogy lekopogjam, ez a probléma 1 hónapja nem jelentkezett. Most 2 lépés van hátra a megoldásig. 1. működésbe fogom hozni a régi gépet, ez kb 2 hónap :D 2. Ebbe a gépbe veszek egy 5770-et vagy ha elhúzódik 6770-et, ez még két-három hónap :D

    Sajnos vannak egyéb kiadásaim is. Ha az új vga-val is fagyás van, akkor egyértelmű, hogy az alaplap a zenész :)

Új hozzászólás Aktív témák