Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ

    tag

    válasz Đ1G1Ŧ4ŁNØM4Đ #17009 üzenetére

    mielőtt, hátha más is félreérti... (aranykezű Jolti topiktárssal vitáztunk az imént... :D )

    nem beszéllek le a Szilvikéről! Isten őrizz jó gép, de:
    a Kávéológián visszaolvasva (és külföldi oldalakon is utána olvasva) az a vélemény alakult ki bennem, h nem jobb annyival, mint amennyivel drágább! ha jó áron tudsz hozzájutni, akkor hajrá!

    hangsúlyozom, h ez nem 1ember véleménye, ez több kül forrás alapján kialakult (de még mindig szubjektív) vélemény!
    ezért javasoltam, h döntsön az, h NEKED melyik tetszik és az h mennyiért sikerül hozzájutni! (és annyi különböztet megér-e Neked a lentebb leírt...)
    bármelyiket is választod, nem lősz mellé, mert a 2legjobb gép (gépkategórián belül! mielőtt vki beleköt! ;) ) közül választasz! ;)

    GC pro és kontra:
    + : könnyebb hozzá 'donort', alkatrészt, 'magyar szakirodalmat', véleményt, tapasztalatot, yt-videót kapni, mert sokan használjuk a GC-t, v a testvérét a GB-t!
    + : ÁR
    + : rövidebb idő alatt üzemkész és rövidebb idő 2shot között! (15-20p és 5-6p)
    + : átlátszó víztartály, látod mennyi víz van benne!
    - : alu és kisebb bojler (a RS-é nagyobb -kb 3x akkora- és réz, azt biztos, h nem eszi a citromsav, de ha van PID, és legyen! akkor, kiküszöbölhető a GC esetén is, hisz mehet a vízkőtlenítés pl 50fokon! úgy biztos nem eszi az alu bojlert sem!)
    - : kisebb gőzteljesítmény (a kisebb bojler miatt, és sztem a gőzkar is szebb, az RS-en!)

    szűrőméret mind2nél az ipari 58mm!
    a dizájn meg tényleg annyira, de annyira szubjektív! :) (és mielőtt ebbe is vki beleköt, nekem mind2 tetszik!)

    összesítve, sztem sokkal fontosabb, külsőre tetsszen (mégiscsak Te fogod éveken át a konyhapulton nézegetni), lehetőség szerint PID-eld (nem muszáj 1ből, úgy legalább fogod látni, h milyen ugrás és milyen hatalmasat fog befolyásolni!), és, h jó (espresso-képes!) darálód legyen hozzá! :K
    (javítsatok kérlek, ha vmi nem stimmel! ;) )

Új hozzászólás Aktív témák