Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HoTaZo

    addikt

    válasz KAMELOT #9372 üzenetére

    Hát, én inkább a felrakón rendezem le. Mondhatja a főnök, hogy minek indultál el vele, ha tudtad?

    Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

  • zsid

    senior tag

    válasz KAMELOT #9372 üzenetére

    Olyan nincs, hogy nem, lehet máshogy elrakni. A szabálysértéseknek minden országban több fokozata van, általában szabálysértés/ súlyos szabálysértés-sőlyos gondatlanság/ bűncselekmény a sorrend. Ha te okozod a balesetet a 14-tonnás húzó már Magyarországon is át fog csapni a bűncselekmény kategóriába, Ausztriában,Németországban ilyenért a felrakót is megbüntetik, itt Svájcban pedig olyan csekket állítanak ki neked, hogy magad alá sz@rsz - és a jogsidat is elveszik.

    Nem leszek álszent, szoksor én is jártam túlsúlyosan engedély nélkül, de az én szerelvényem műszakilag 53 tonnát bírt ( a vontató pl 70 tonnára volt vizsgáztatva! ) és tengelyes legfeljebb a pótkocsin voltam, ott is max 3 tonnával lőttem túl a műszakilag megendettet ( mármint a 3 tengelyen összesen). Az én esetemben csak az útvonalengedély nem volt kiváltva, de műszakilag alkalmas volt az autó erre a súlyra. A te esetedben a 14 tonna feletti húzó az műszakilag sem alkalmas erre, de nem cska az hanem az alváz és úgy az egész jármű sem.

    Lehet ezek Magyarországon és Szlovákiában elmennek ( sokszor már ott sem ) de nyugaton ha gáz van egy ilyenért úgy megbüntetnek, hogy belehülyülsz. Egy baleset esetén még akkor is felelősségre vonhatnak, ha nem te vagy az okozó! Ha ne adj isten lecsuknak akkor hogy fogsz azzal takarózni, hogy " nálunk ha gond van fizetnek"?

    Volt a tavalyi balhé a 4-esen a livezó románokkal, akiket szétcsapott a 4 tengelyes billencs. Az eset egyértelmű, a teherautó sofőrje nem volt hibás. Viszont ellene is eljárást indítottak, mert mint kiderült vagy 8 tonna túlsúly volt rajta. Nem tudom hogy áll a történet, de nem kizárt hogy őt is szakncionálni fogják.

    Ha egy ilyen buli miatt ugrik a jogsid pár hónapra esetleg egy évre akkor egy évig fizetni fogja a főnököd, hogy otthon ülsz?

    <tRucKdriFteR>

Új hozzászólás Aktív témák