Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • justmemory

    senior tag

    válasz Polarstar #1068 üzenetére

    A biztonságot csak addig lovagolják, amíg van valamilyen ad hoc támadás, de a "kisembert" nem érdekli (amíg nem az ő adatait buherálják). Plusz, azért én mondjuk valamennyi nagyobb szolgáltatót is a "támadók" közé sorolom, mert ők is rendelkeznek azokkal az adatokkal, amiket esetleg a másik oldal ellop. Jah, lopják a lopott árut, hmm... :) Na de mindegy is, mint írtam korábban, aranykalitka, mindenki maga dönti el, ez ennyi.

    Szomorú az is, hogy nem tudják parancssor és minden egyéb nélkül megoldani. Pontosabban megtudják, csak bénáznak vagy esetleg mégsem kell a dolog. Ezért is szomorú mondjuk az n900/Maemo sorsa, mert ott két rétege volt a dolognak: megvolt a kényelem, a jól kidolgozott alapszoftver, de simán volt lehetőség a linux-os geekeskedésre, szinte teljesen szabadon. És a mai napig működik nálam a dolog. Asztali linux disztrót tudok rajta futtatni basszus, normális sebességgel... És ne azt nézzük, hogy "ja, ez ma kevés", mert az, hanem hogy mivé fejlődhetett volna mára...

    Az Android, iOS már szerintem elment egyfajta parasztvakítás irányába, megmagyarázva, hogy ez meg az a funkció miért is olyan kényelmes neked. Hát nem tudom... Akkor inkább szívesebben látnék rá a VALÓDI és TELJES adatforgalmamra, applikáció-hozzáférésekre, mint hogy mondjuk 5-8-féleképpen tudjam felébreszteni a telefont... Szóval amíg hasonló "kényelmi" funkciók nem lesznek akár csak egy Sailfish-ben, de leginkább amíg komoly megkötésekkel, "bűvészkedésekkel", kiszámíthatatlanságokkal kell számolni, addig nem lesz itt semmiféle piacra betörés és egyebek. Megmarad valóban közösségi játékszernek.

    [ Szerkesztve ]

    --- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

Új hozzászólás Aktív témák