Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proof88

    addikt

    válasz G@bi90MR #6015 üzenetére

    Én úgy vélem, elsősorban akkor kell gerincsérülésre gondolni, ha a szituációból triviálisan adódik, pl. ha valaki magasról esik le vagy motorról repül le. Feltételezhetjük, hogy ha autóban ült és be volt kötve, elsősorban nem gerincsérülése van, erre a tapogatózásra én nem is emlékszek, akkor már mozdítom is, ha meg akarom tapogatni végig... :U ha nincs eszméleténél, mindenképp ki kell tisztítani a száját, nehogy belefulladjon valamibe, nálunk a mentős asszonta, hogy sokszor fulladásban halnak meg az emberek, nem a szerzett sérüléseiktől. Ezt legegyszerűbben a saját felső ruházatával teheted meg, pl megfogod a pólója alját és azzal kikotrod a szájából azt, ami nem odavaló. Zsepivel ne! Természetesen, ha kigyullad az autó, akkor nem kérdés, hogy sérülhetett-e a gerince a benne ülőnek, azonnal ki kell szedni. Egyébként az első dolog a segítség hívása és csak utána kezdhetsz neki mindenféle életmentési akciónak (persze ha pl kigyullad az autó, akkor először meg kell próbálni kiszedni, mert mire végzel a segélyhívással, már az egész kocsi lángokban áll).
    Nem válaszoltam teljesen a kérdésedre, ez azért van, mert még mindig nem néztem át mindent, de ma és holnap bepótlom! :DDD

Új hozzászólás Aktív témák