Új hozzászólás Aktív témák

  • ledgeri

    nagyúr

    válasz Tosee #665 üzenetére

    Mármint amiatt, hogy hogy minden TOTP-s 2fa előtt be kell lépned az appba? Ez a jó szükséges rossza: nem tudják az utcán kikapni a kezedből az épp használatban lévő telefont és unlockolva tartava -míg eltűnnek vele- elérni a dolgaid.

    #664 Elemental Jól érzed a veszélyt, de ha nem vagy célozva, vagy nem lastpass szintűen működik a háttérben az app, akkor nem vagy annyira nagy bajban, ennek ellenére technikailag úgy is csak vész esetén kellenek a a kódok, viszont ha egyben vannak a jelszavakkal, akkor ha ez az egy dolog bukik, akkor minden bukik, szóval jobb a béke.
    Szinte bármely jelszókezelő jó erre a célra, de mivel megint előjön, hogy egy újab dolog amit védeni kell, és az online dolgok mindig nagyobb felületen támadhatóak, így én már tényleg a keepassXC-t ajánlanám, mert az egyszerhasználatosak nem változnak, szinkronizálgatni nem kell emiatt öket folyamatosan, viszont egy pár kB-os fájlocska elfér az összes eszközödön, mint backup.
    Ha meg már a fentieken gondolkodunk, és mivel általában 2 katt, én újakat generálgatnék az új helyre, így a régi még ha bármilyen titkosított, bárhol is levő, bármilyen rövid ideig a cache-ben lévő kód is, érvénytelen lesz. Bár ez már extra lépés.

    // #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Új hozzászólás Aktív témák