Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • modder

    aktív tag

    válasz Lacces #3216 üzenetére

    Most az jutott a tudomásomra, hogy minden egyes lekérésnél elindítódik külön-külön a JVM (ami egymagában 30-40 mega), ezen picit meglepődtem.
    Ezt hol olvastad meglepődnék ha így lenne. Totál elveszítené a webszerver az értelmét, és gyakorlatilag CGI-ként futtatnád így az alkalmazásodat.

    Tessék, itt van egy összehasonlítás arról, hogy melyik webszerver mennyi memóriát használ idle állapotban http://www.jvmhost.com/articles/memory-usage-comparison-of-java-application-servers-and-applications -- 1 jetty instance átlag 50 megabyte.

    Erre jön még az alkalmazásod memóriaigénye, ami nagyban függ az alkalmazásod felépítésétől, az output nagyságától. Pl. ha csak az outputot nézzük (a belső struktúrát nem), akkor átlagosan 16 bites karakter hosszal számolva 20 megabyte memóriába 1 250 000 karakter fér bele. ami átlagos karakter per oldal alapján ~ 43 wikipedia oldalnak felel meg.
    Erre jöjjön rá még az alkalmazásod belső struktúrája. Azért látni, hogy ez egy eléggé elnagyolt példa, egy kis weboldal nem fog 20 megabyteot elhasználni oldallekéréseknél, max pár megabyte. Nem beszélve arról, hogy statikus adatokat (pl. html template-eket amibe csak beszúrod a generált tartalmat) megosztasz a lekérdezések között, mert bent marad a memóriában. Pl. ha egy singletonban tárolod ezeket, és nem próbálod meg beolvasni a fájlból minden egyes oldallekéérésnél.
    Szóval egy relative kis weboldal max pár megabyte memóriát fog lefoglalni requestenként.

    Plusz korlátozhatod a memóriát JVM beállításokkal (pl. max heap size) meg hasonlók, így ha kezd kifogyi a memóriából a webszerver, a GC majd elintézi a régi objektumokat. Szerintem elég neki kb 500 megabyte memóriát adni.

    Szerintem ami a legfontosabb, ha kevés memóriát szeretnél használni, hogy ahol dinamikus string összefűzés van, ott használj StringBuildert vagy StringBuffert (nem emlékszem melyik a nem threadsafe de azt). Pl. A stringet több objektum, függvény állítja elő, vagy cikluson belül generálod. Különben a String + operátor új stringet hoz létre mindig. Kiemeltem, hogy dinamikusan, mert ha csak kényelmi szempontból egy ilyen változót deklarálsz, hogy
    String fejlec = "Üdvözöllek \n" + "a\n" + "weboldalamon!"; akkor a fordító automatikusan egybefűzi ezeket a stringeket, úgyhogy no para.

    Szó ami szó, napi 200 lekérdezésre simán elég a 2GB, de ha spórolni akarsz adj rá 500 megabyte-ot, az is bőven elég lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • modder

    aktív tag

    válasz Lacces #3216 üzenetére

    Idézlek másik fórumról:
    Én laptopon futatom a linux + java webszervert (Jetty - baromi jó, gyors és keveset eszik ajánlom mindenkinek) + mongot + (jelenleg mysql), de összeségében még nem láttam őket együtt 1GB ram felé menni
    De akkor mi a francért kérdezel ilyeneket? :D

Új hozzászólás Aktív témák