Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kyle23

    tag

    válasz dabadab #40 üzenetére

    Hűha. Akkor vége annak a fellegvárnak is. Maradnak az online tartalmak. Bár amennyi idő van manapság tv előtt ülni, lassan már én is csak a sport miatt nézem meg 1-2 csatorna ami megy hogy zúgjon az a szar ha megvettem, meg a az unokaöcsémnek kell a jimjam. Lassan belenézek már abba is, nincs-e benne propaganda.

    Nincs itt sok tévhit drága barátom. Az Ural olaj köszöni szépen elvan a maga 60 dolláros árán. A Brent meg jelenleg 86. A poén az, hogy az orosz olaj mindig is olcsóbb volt a Brenthez képest, ( kb 20 dollár / hordó a különbség)de neked lehet hogy ez csak most esett le, ezért szopatja pl az EU a MOL-t is, mert ugye nem engedi nyugatra exportálni, mert orosz olajból dolgozik, csak a szomszédos országokba mehetnek a finomított cuccai. Mert nehogy már túlságosan sokat keressen a nyugati piacon is. Éljen a szabad piaci verseny vagy mi. :DD
    Folyamatosan tolják a Szibéria ereje gázvezetéken a gázt kínába, idén akarják asszem 23-30 millióra elemelni ( ha tévedek nyilván kijavítasz)idén, már tervben van az Szibéria ereje 2 építése kína felé, amit jövőre kezdenek, ha elkészül ez is, totálisan kiváltják vele az északi 1-2 vezetéket.

    Kína és India felvásárol mindent az oroszoktól amire csak a kapacitás jelenleg futja. Csak Január első felében 35%al több olaj megy a 2 országba, csak decemberhez képest. Ez több mint 3 millió tonna olajat jelent.Ezzel ugye adódik, hogy a Brent olaj behozatal meg csökken.
    Mint mondtam, amit lehet a 2 ország felvesz, aztán ami meg nem kell, azt meg szépen küldik vissza pl LNG formájában az erős EU-ba, mert itt jelenleg még a szart is átvennék, ha lenne annyi amennyit szeretnének.

    De ha átmegyünk pl a vegyiparba, nem tudom ismered-e a BASF céget. Gondolom igen. Na erre a brutál erős EU gáz és olaj ellátottságra hivatkozva vizsgálják/tervezik azt, hogy a csöppke kis cégüket kiviszik Németből, legutoljára USÁ-t hallottam( mocskosul kardoznak érte az amerikaiak), mert ott biztosabbak a körülmények. Na most elmondom neked, ha véletlenül ( Isten ne adja) elmegy a cég az EU-ból, akkor abban a pillanatban dől be a Német ipar és rántja magával a teljes EU-t egy olyan gazdasági válságba, amit mocskos régen nem élt át az EU. Gondolom nincs köze ennek ahhoz a tényhez, hogy jelenleg az EU olyan szinten fogja beszopni orosz gáz és olaj nélkül, hogy azt öröm lesz nézni.
    Alig várom a tavaszi indulást a mezőgazdaságban. Na ott lesz az első próbatétel, legy-e annyi üzemanyag, vegyszer és műtrágya, hogy indítsuk az évet. Jelenleg úgy állunk, hogy erőteljes bajok lesznek vegyszer és műtrágya ügyileg. :DDD :Y :W

Új hozzászólás Aktív témák