Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Abu85 #517 üzenetére

    Írtam magam is a pár W fogyasztást, innen kikövetkeztethető, hogy nem teljes lekapcsolásra gondoltam, hanem zerocore jellegűre. :D

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • HSM

    félisten

    válasz Abu85 #517 üzenetére

    De azért nézzük az előnyöket is... Pl. az említett VGA-kkal lekacsol a VGA hűtése, ha nem használod, ez már önmagában kellemes, alaposan megdobja egy nem csak játékra használt gépben a VGA venti élettartamát, és dolgozni is kellemesebb egy hangtalan(abb) géppel.
    Másik előny, hogy pl. egy megnyitott youtube videó nem fogja a fő VGA-t videós órajelre kapcsolni. Nem tudom, ez a legújabb generációnál hogyan működik, de pl. nálam az 5850-el állati idegesítő, hogy egy nyitva felejtett flash-videó már +40W fogyasztás, mert sokszoros órajelen megy a kártya, és a 25W üres fogyi helyett már 75W-ot kér, és ez a ventifordulaton is mérhető/hallható változást okoz, ami szintén nem kellemes. Míg ezek a problémák integrált VGA-val nem léteznek. ;) Szoftveres oldalról meg én reménykedek a jól működő megvalósításban, ha jól csinálják meg, szvsz nem lehet ebből komoly gond, túl sok dolga nincs a drivernek, csak a framebuffer másolgatás, és a parancsok megfelelő helyre küldése... Nem azt mondom, hogy nem lehet rosszul megcsinálni, de alapesetben azért nem egy túl bonyolult dologról beszélünk, mint ami mondjuk egy VGA "rendes" drivere. A max 10%-os bünti pedig szvsz elfogadható kompromisszum, az 5850 17%-os tuningpotenciáljára se nagyon volt eddig szükségem, szélsőséges helyzeteket leszámítva sose ezen múlt hogy élvezhetően fut-e a játék, vagy sem.
    Hozzáteszem, nem volt még lehetőségem kipróbálni a technikát, így csak az elméleti ismereteim, és az elérhető leírások alapján írom, amit írok. Persze, ha a meggyőző elmélet ellenére a cucc használhatatlan, még most beszéljetek le róla, mert pl. ezért is tervezem valami olcsó, Z77-re váltást a jelenlegi X58-as rendszeremről.... :U (Cél, hogy minél halkabb, hűvösebb legyen, ehhez pedig minél kisebb fogyasztású cuccok kellenek.)

    (#510) 04ahgy: Akkurátus szempontjából véleményem szerint az Intel hibázott, ugyanis ha 2. generációs termék a 3820 meg a 3930 és 60, akkor miért nem kettessel kezdődik a típusszám, ami elméletileg az Intel névadási rendszerében a generáció jelölésére lett bevezetve? ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák