Új hozzászólás Aktív témák

  • lemusz

    addikt

    Szomorú véget ért első és talán utolsó delidelésem. Nagyon izgatott voltam, már nagyon akartam. Mikor reggel jött PCX-től az üzenet, hogy úton van a megrendelésem, benne többek között egy 1grammos Thermal Grizzly Kryonaut, már nem bírtam magammal. Szerencsére azért volt annyi eszem, hogy elsőnek nem az i5-höz nyúltam, hanem próbaként egy ősrégi géphez a 2004-es évekből, benne egy Athlon 64 3000+ procihoz. Jelenlegi piaci értéke 1-2 ezer forint lehet, szemben az i5 3550-emmel, ami olyan 20-25. Miután kiszedtem papírzsepibe fogtam és szépen elkezdtem zsilettpengével körbe-körbe menni rajta. Egyszer éreztem valami akadást, de mivel nem volt túl mélyen benne a penge nem gyanakodtam semmi rosszra, mondtam is magamban, a chipeket nem érhettem el. Aztán amikor sikerült lepattintani az IHS-t, akkor láttam meg hogy a fekete ragasztócsík közepén sikerült valahogy olyan szerencsétlenül belekarcolni a ragasztóba, hogy a ragasztó alatti zöld PCB megsérült és kiviláglott az alatta lévő arany színű rész. Csak egy micromiliméternyit. Nagy bánat lett úrra rajta, mert rögtön tudtam, hogy ez ennyi volt, néztem is aprón mennyibe kerülnek ezek a procik. Aztán azért csak folytattam a procedúrát, konkrétan olyan száraz volt már az IHS alatti paszta, hogy darabokban esett le. Beraktam alaplapba, szépen elkentem rajta vékonyan az itthon lévő noname pasztát, aztán jött a második WTF moment. Akkor jöttem rá, hogy nem úgy mint a youtube-os vidikben az inteleknél, itt az IHS-t nem szorítja le semmilyen lefogató. Tehát úgy kellett már az IHS-t is pasztáznom, hogy ide-oda csúszkált. Aztán csak sikerült helyére tennem mindent, áramaláhelyezés, bekapcsgomb... felpördülnek a ventik, prociventi is, de se kép se hang, csak a nagy feketeség és pörögnek a ventik folyamatosan.

    Próbáltam óvatos lenni, de a sérülést az okozhatta, hogy szarul foghattam a pengét és egy picit rossz szögben használhattam egy pillanatra. Esetleg a penge se volt makulátlan a szélein. Mindenesetre átértékeltem a dolgot és azonnal elszállt a kedvem hogy az intelen is kipróbáljam. Pedig lehet hogy ezekkel a tapasztalatokkal a hátam mögött még jobban odakoncentrálva, még óvatosabban eljárva már nem lenne semmi probléma. A nonK-t minek delidelni érv is megerősödött a mérleg nyelvén, így már nem óhajtom fele annyira se azt az 5-8 fok minuszt, amit feltehetőleg nyerni tudnék egy ilyen amúgy is jó hűtővel ellátott non-K i5-ön.


    A jobb alsó sarkában látható az incidens.

Új hozzászólás Aktív témák