Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SztiviVander

    őstag

    válasz focvis #729 üzenetére

    Az etanol maga nem a fém alkatrészekre káros a régi autókban hanem a nem-alkohol-álló régi gumi alkatrészekre (üzemanyagrendszer tömítései pl) meg a szűrőkre amiket telenyom az alkohol által feloldott dzsuvával. A fém részekre az káros hogy az alkohol jobban elegyedik a vízzel mint a benzin, azaz az alkoholban lévő víztől korrodálód(hat)nak a fém alkatrészek. Több alkohol -> több megkötött víz. Valóban mérgező bőrön át is az iropropil, feltéve hogy sikerül legalább 15gr-ot (már ha "csak" 70kg vagy) feszívatnod a bőrödön át. Az meg azért szép teljesítmény lenne, főleg amikor egy belemártott fütisztító pálcikás, vagy spray-ből (amiben összesen nincs 15gr alkohol) belefújós pucolásról beszélünk :)
    -
    @Tibee86
    Nincs dohányboltom, ha az lenne akkor pont azt mondanám hogy marassátok csak mert akkor többet adok majd el :D Viszont tudom mit okoz a nem saválló fémekkel a sav mert egyrészt jártam kémia órákra általánosban és középiskolában is, másrészt szokam ecetet és sósavat is használni és ez utóbbit nem salátába. Persze, lehet úgy is hozzáállni hogy ha amúgyis csak egy évet bír az akku akkor miért ne menjen tönkre már 3 hónap alatt. Pálcikákra én speciel nem költök egy fillért se, de egy hevítő 10e Ft, abból egy év alatt annyi gyári pálcika jön ki hogy naponta többször is takaríthatod. Én meg hetente 1x szoktam (de ez nyilván nem a követendő példa) pont azért mert ha tönkremegy akkor veszek egy másikat, de azért ezt a tönkremenést nem siettetem azzal hogy olyat tunkolok bele aminek ott semmi keresnivalója. Ehez képest már fél éves és nem akar tönkremenni, pedig vennék már egy duót de amíg ez jó addig minek.

Új hozzászólás Aktív témák