Új hozzászólás Aktív témák

  • #41133696

    törölt tag

    A szolgáltató váltás nálam mindig extra beruházással járt legalábbis az utóbbi két alkalmat tekintve.

    Amikor az Invitelhez jöttem át, akkor a Cisco EPC3208 kábelmodem mellé vásárolnom kellett egy jó routert, akkor ruháztam be a TP-Link Archer C5-be. Most a UPC-hez mentem át, és az 100 Mbps-os Internetet váltotta a 240 Mbps-os UPC Connect Boxszal. Ennek egyenesági következménye, hogy az NMHH mérődobozt, amit Switch-ként használtam vissza kell adnom. Volt pár elavult routerem, de azokat 4-5 hónappal korábban - amikor még nem volt tervben a szolgáltatóváltás - eladtam, mondván, hogy csak 100 Mbps-osak (ami ugye névleges, mert ezek a belépőkategóriájúak jó ha a 80 Mbps-ot tudják), csak N-es WiFi-t tudnak, adjuk el addig ameddig ér némi pénzt. Egyet hagytam csak meg az Inviteltől kapott D-Link GO-RT-N300, mert azt ugye nem kértem, de kaptam, és most, hogy szolgáltatót váltottam azt is vissza kellett adnom. Sőt előbb mint az NMHH-s mérődobozt, mert az még mindig itt van. Úgy nézett ki, hogy a TP-Link Archer C5 WiFi eléri a Google Chromecast 2.0-t, tehát csak Roline UTP CAT5e 8P8C toldó (21.17.3001-20) kell (mert évekkel ezelőtt az elnyíródott UTP kábelt úgy oldotta meg a szerelő, hogy levágta, csere helyett, és berakott egy sima 100-as toldót. Plusz egy TP-Link SG1005D 5 portos switch aztán kiderül, hogy hol elérem, hol nem innen a GCC-t, szóval akkor már mégsem routert teszek rá, hanem egy korszerű cuccot, ebből lett a TP-Link RE200 AC750 AC access point + hatótávnövelő van rajta egy LAN port, így a Switchen keresztül eléri vezetékesen is az Archer C5-öt, ráadásul a LAN port Gbps-os, és a WiFi 5 GHz-es, és tudja az AC-t. Persze az ára annyi mint a CC volt majdnem. Ha pedig összeadom a toldóval meg a Switch árával akkor 20 K fölött járok. Nem baj, az előző váltásnál is 22,5 K volt a router :D

    Berettyóújfalu, Kádár Vitéz utcai légkábel helyzet (Invitel - UPC) - Youtube

Új hozzászólás Aktív témák