Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz westlake #125 üzenetére

    Sok mindennel nincs tele az internet.
    pl vették a tuning ddr3-akat amikor Samsung csinált fillérekért totál fapados olcsó 30nm wonder ramot tonnaszám amelyekből mindegyik ment 2000 felett is kivétel nélkül
    turbo unlock is csak később került felfedezésre és a kínai lapok miatt terjedt el nagyon
    BCLK-t meg nem egyszerű húzni, lehet hogy lapfüggő és PLL-t kell piszkálni vagy akár fizikailag moddolni. Nem is feltételeztem hogy BIOSba bekerülne ilyesmi.
    Mikrokód az csak egy patch a procihoz ha a lap alapból támogatja, ha nincs rajta akkor javítások nélkül megy. Az most csak véletlen egybeesés hogy pont javításra került.
    Nem vagyok képben hogy mikor adták ki, csak azt feltételezem hogy ha skylake alapból így készült akkor esélyes hogy a nagytesója is bár ez nem feltéltenül így van de esély van rá.
    LGA3647-et kísérletnek vettem, hogy mire is képes egy 20 magos skylake 24eft-ért...hát nem vállotta meg a világot az ES verzió sajnos (2,2ghz all core hurka órajellel). Azaz úgy megérné ha lap is lenne hozzá emberi áron. Szóval hiába olcsó az ES proci ha a lap drága hozzá, még mindíg x99 jobb ár érték arányú. Ha persze lenne mondjuk feléért lap tesztem azt 30-40eft-ért akkor máris szebb lenne a dolog.

    Ethernetet én sem értem. Windows nem látja és összes led világít folyamatosan, bios meg kiírja hogy nincs lan bedugva. A nem ES 5218R-el meg szépen ment mindegyik port. De maga a BMC meg kezeli attól függetlenül hogy folyamatosan égnek a ledek, teljesen elérhető a webes felülete.

    [ Szerkesztve ]

    Vintage Story PH szervere újra fut!

Új hozzászólás Aktív témák