Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oriic

    HÁZIGAZDA

    válasz Mexildos #57 üzenetére

    Ennyit lehet tudni elvileg.

    Miben nyújt többet? Először is a megfelelő alaplapban akár két ilyen xeon procit is lehet tenni. Plusz ami nekem nagyon állat hogy nem egy procinak lesz 20MB L3 cache, plusz több memóriát is támogatnak. (na meg a 8C/16T se semmi szerintem)

    Kíváncsi leszek a E5-2687W-nek pl mennyi lesz az ára. :) Jöhetne az SR2-es project. :DDD

    "Illetve olyan kérdésem lenne még, hogy a dual foglalatú alaplapok esetében ha a másodlagos processzor memóriafoglalatai ki vannak töltve memóriával de foglalatba nincsen processzor a rendszer érzékelni fogja a memóriákat?"

    Ezt passzolom, de tippre igen.

    [ Szerkesztve ]

    Live-Die-Respawn

  • shabbarulez

    őstag

    válasz Mexildos #57 üzenetére

    A C2 stepping január 20.-án jön, kérdés hogy Xeonba is vagy csak i7-be. Ha jön Xeonba is akkor szerintem ugyanúgy jan 20 lesz a start napja., ha még további validálásnak vetik alá a Xeonokat, akkor március a valószínűbb.

    Az extreme desktop i7-hez képest többet nyújt a Xeon: +2 mag, +5MB L3, +2 QPI 1.1 (2, 4 utas rendszerekhez), RDIMM, LRDIMM támogatás így nagyobb kapacitású memória modulok is támogatottak: 16, 32GB, 12 slot/cpu kialakítás oda ahova a több memória a fontos. C600 déli hídban van egy 8 csatornás RAID SATA/SAS 6Gbps vezérlő PCIe 3.0 x4 uplinkkel, szerver lapoknál az onboard 10GE alap kellé válhat. PCIe 3.0 5-ször x8 csatlakozó i7-ben is van, de ennek szerepe elsősorban szerver környezetben érvényesül.

    Dual foglalatnál, ha másik proci memó foglalatait kitöltöd, de procit nem raksz bele, akkor nem fog működni, mert a prociban van a memória vezérlő és a QPI link, amin keresztül a másik proci memóriáját, mint remote memory eléri az első proci.

    Elvben készíthetnének olyan ASIC-ot amin van QPI és memória vezérlő és ami funkcionálisan ezt lehetővé teszi és amit másik proci helyére kellene a socketbe illeszteni, de gyakorlatban ennek nincs piaci realitása. LGA2011-et főleg 1 és 2 utas rendszereknél fogják használni és ezeknél nem szokták üresen hagyni a második socketet. 4 utas rendszernél már jobban értelme lehetne egy ilyen ASIC-os megoldásnak, de az elég kis piac, nem hiszem hogy bármely gyártónak megérné egy ilyen megoldásba invesztálni.

    LGA1567 platformon a HP csinált ilyen ASIC-ot, de az 4, 8 vagy a fölötti socketes nagyvállalati rendszerekhez készült, így ott egy ilyen fejlesztés kifizetődő lehet, ráadásul még az Itaniumos megoldásukhoz is hasznosíthatták, mert a két rendszer alapja azonos. De pl. az IBM is csinált olyan saját megoldást: Max5, amivel 2 utas Xeon-EX rendszer 32 DIMM slotját ki lehet pótolni további 32 DIMM slottal, ha szükség van nagy memória kapacitásra.

    LGA1366-on Cisco-nak volt olyan ASIC-ja ami a memória vezérlő és a memória közé ékelődött és így nyújtott nagyobb DIMM számosságot, 18 helyett 48-at, ezt a megoldásukat akár LGA2011-re is tovább vihetik némi fejlesztés árán.

    Szerver memóriákat pl. Crucial, Elpida,Hynix, Micron, Samsung gyárt. Itt vannak az Intel által a Xeon E5-höz validált memóriák listája:
    LRDIMM [link], UDIMM [link], RDIMM [link]

    Árakat pl. a Crucial oldalán lehet nézni, oldalt a DIMM típust szelektálva lehet válogatni: [link]

Új hozzászólás Aktív témák