Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz Gyuri27 #177 üzenetére

    miért jó a ph!-nak, hogy én itt vagyok?

    pár ember időről-időre előkerül, akik úgy gondolják, hogy azzal, hogy a fórumon ágálnak a szabályok ellen, hogy folyamatosan balhéznak, követelnek, reklamálnak - nos, hogy ezzel ők szolgáltatnak a ph-nak. hogy a fórumos jelenlétéből él az oldal, ők tulajdonképpen szolgáltatnak, szívességet tesznek. ergo meg kéne becsülni őket, bármennyire is pain in the ass esetleg.

    emberek!

    (1) a bazárosok "tejelnek", valóban, mert alapvetően eléggé értékborult dolog lenne, ha úgy keresnének pénzt belőlünk, hogy azt tőlünk teljesen független bevételnek gondolják. remélem, azt azért elfogadjátok, hogy qrva sok költségünk van per hó (tehát több milliós nagyságrend), igen sok pénzbe, időbe, energiába, sok ember munkájába kerül, hogy van itt olyan tartalom, ami okot ad arra, hogy itt sokan olvassanak, fórumozzanak, apróhirdessenek. nem véletlenül tévedt erre havi 300e olvasó, azért vannak itt, mert van mit olvasni, napi sok hw, mobil, it hír, van logout, van gamepod stb.

    (2) tudjátok, hogy mennyi pénzt fizetünk például az indexnek, hogy kint legyenek a híreink címei náluk? van fogalmatok arról, hogy milyen havi költségeink vannak? nem hinném, én így nem is igazán értem a felháborodást, hogy "pénzt kérünk valamiért". próbálunk fenntartani egy rendszert, hogy jövő hónapban is legyenek hírek, cikkek, fórum, aprók, ergo legyen ph.

    (3) "forintosítani egy régi tag értékét" - szori, de ez marhaság. de tényleg. senki sem tesz szívességet nekünk azzal, hogy itt fórumozik. mivel egyelőre meg tudunk élni hónapról-hónapra, mint ph, ezért fogalmazzunk úgy, hogy mi sem szívességet teszünk azzal, hogy van ph, hanem szolgáltatunk.

    mi igyekszünk a lehető legjobbat kihozni a fórumból, aprókból, hírekből, tesztekből, mindenből, ti pedig eldöntitek, hogy itt szeretnétek olvasni, fórumozni, vagy van más, aki ezt nálunk lényegesen jobban csinálja, ahol jobban érzitek magatokat. ha az utóbbi, előbb-utóbb úgy is elfogynak az olvasóink, mert mást jobb lesz olvasni. mi azon vagyunk, hogy a legjobb hardver (mobil, it, stb.) site-ot csináljuk. nyilván vannak hibák, ilyen méretekben elég nehéz volna elkerülni (10-20 ember, aki a tartalmon dolgozik, 30-40 mod, stb.).

    (4) vannak példák, amik igenis kifejezetten értetek vannak, ami részünkről is a szívesség kategória. a Logout eddig mindenképpen ilyen, mert egy fillért nem kerestünk vele soha, holott fenntartani, megcsinálni nem 3 forint volt. ha megkérdezel egy értékesítőt, ügynökséget, azt fogják mondani, sosem visznek majd oda hirdetést. szóval, kéretik ezt is figyelembe venni, amikor épp háborogtok a hülye nagybetűsök "zsugorisága" miatt.

    (5) az aprók minimális pénzt hoznak. kevesebbet, mint amennyi szívás, költség van vele. nem megyek bele abba, hogy milyen jellegű szívások, mert nem akarnék ötleteket adni (nem nektek, hanem vmi ámokfutónak, aki olvassa, aztán beindul, mint rgb a fórumon :DDD) de több időnket elveszi, mint más, konstruktívabb dolgok.

    summa summarum, maradjunk annyiban, h mi is megpróbáljuk a legjobbat nyújtani, és ti is megpróbáljátok jól érezni magatokat. néha ez nehezebb lesz, ha nem értünk egyet, de azért alapvetően sikerült ez mindenkinek az elmúlt sok évben.

    és nem, senki sem tesz nekünk szívességet azzal, hogy a fórumon klikkelget. nem forintosítható a jelenléte. én sem teszek szívességet azzal, ha bekapcsolom az rtl klubot (nem néztem tv-t 1+ éve, de a példa kedvéért mondom). mi csináljuk a legjobb tudásunk szerint, ti pedig eldöntitek, hogy itt akartok-e lenni, vagy nem. mi igyekszünk úgy csinálni, hogy mellettünk döntsetek. de ez nem azt jelenti, hogy minden szabadságharcos fórumosnak kötelesek vagyunk fejet hajtani, bármit is kér, mert nem engedhetjük meg, hogy más fórumot válasszon magának.

    peace! megyek is vissza fejleszteni :)

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz Gyuri27 #192 üzenetére

    re: 4. pont ezért csináltunk a Logoutot. tudtuk, h nem fog pénzt hozni, már az elejétől, de úgy gondoltuk, h a sok olvasó együtt "többet lát", mint csak mi. mert ugye hiába vagyunk mondjuk tizen, a Logoutot írhatják több ezren. ergo biztos lesz olyan teszt, amit mi meg sem csináltunk volna, ráadásul ott tényleg lehet olyan anyag, amit fél éves tapasztalat birtokában írnak a userek.

    azt sem bánnánk nyilván, ha lehetnének rajta hirdetések, egyszer talán lesznek is. csak azért hoztam fel példának, h lássátok, h finoman szólva túlzás az a szemlélet, miszerint a genya elanyagiasodott ph! stáb mindenhol a forintokat keresi, és a levet csavarja szerencsétlen usereiből.

    csak ennyit szerettem volna mondani. annak örülök, ha jól érzitek magatokat, tényleg igyekszünk mindent megtenni ennek érdekében. no, ahoi! :)

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Új hozzászólás Aktív témák