Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Gabesz-

    senior tag

    válasz eldiablo #917 üzenetére

    Random proci, sőt Batch alapján nem túl jónak vélem, mert ebayen ugyanilyeneket láttam legolcsóbban 65-70körül decemberben. Lehet onnan szerezte a bolt?

    Ha látok benne fantáziát, hogy léggel 5.3 körül boldoguljon akkor lehet lesz delid+maszek réz kupak.

    Szóval minden alapon szépen indul, azóta feltoltam a drivereket meg egy újabb biost.
    Aztán felpattintottam az XMP-t és elsőre indul és működik. (ugyanolyan ramunk van Eldiablo)
    Annyit csinál, hogy ugye fsb-t feltolja 103.2 körülre, a proci max szórzóját meg 45-ről leveszi 41-re.
    Szóval a proci így lassul, de majd úgyis manuál tuning lesz, szóval nem lényeg.

    Tápomat akarnám lecserélni, ezen 2x4 pin 12v van, beraktam a 2x8-asba őket (könyv szerint lehet) működik, de majd újítok egy modernebb tápot.

    A lap egyébként tágas, ház teteje - D14 - Vga között szépen maradt hely, VGA 2 slottal került lentebb z170 Oc formulához képest.

    Majd ha lesz időm apránként tuningolgatom, elsőként lehet a ramot nézem meg, bár érzésre így XMP-n is elég fürge. Aida viszont baromságokat ír ki, az olvasás még ok, de az írás és a másolás szerinte olyan 3000-es ram szintjén van. Igaz az alaplapot nem ismeri fel (unknown), meg lehet szűz win is kellene alá.

    Windowst nem akarnám újrarakni, pedig már 1,5 éves tuti megvan (6600k-->6700k--->7700k--->7740x), de jól bírja.

Új hozzászólás Aktív témák