Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz arabus #1818 üzenetére

    Samsung B-die-al bugos volt a bios, eladtam kb annyiért amennyiért vettem őket. (50eft-ért a 2db 2x8Gb kitet, annak az árából kijött a 8db 16Gb-os Hynix DJR)
    Hagytam gyári időzítésen őket, 4000-re lőttem be 1.35v. Játékok és tesztek alatt semmivel nem lassabb mint a B-die. Némely tesztben gyorsabb. Szerintem amik nekem voltak Bdie-ok azok single rank, ennek a procinak meg kell a dual rank vagy 2db single csatornánként.
    8db van most bent. (aida 6db SPD-t lát de mennyiségre megvan feladatkezelőben is a 128gb)

    Szóval szerintem B-die ilyen formában túlárazott volt. (4x annyiba került ha a mennyiséget nézzük)
    6eft volt ezen 3200-as 16gb-osok darabja
    Nem is értem eddig miért nem ecc reg-et használtam ehhez a platformhoz. Bios az asrock supporttól kapott C verzió, de moddoltam régi mikrokódra.
    Nem finomhangoltam még, lehet majd elkezdem egyszer.

    Az sem értem hogy eddig senki sem említette az ECC REG ramot mint opciót. Már több éve sokkal olcsóbb használtba mint az asztali ram. Nem hiszem hogy én lennék az első aki ecc reg ramot használna i7-i9-hez. (x79 és x99-ben is ecc reg volt az olcsó megoldás)

    [ Szerkesztve ]

    Vintage Story PH szervere újra fut!

Új hozzászólás Aktív témák