Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zebra_hun

    Topikgazda

    válasz Baryka007 #11039 üzenetére

    Két külön rendszerről beszelünk, bár én tettem be egy ADL képet. Azt pedig az időzítések végett, hátha jól jön, mivel nagyon hasonlóak, illetve a hwinfo rendezés miatt.
    Egyébként az a 3800MHz CL15 az 2.5 órás folyamatos stresszen ment át.
    TM5 Advanced (koreai), ami elég erős, hogy az időzítéseket letesztelje.
    Utána egy AIDA komplett stresszen, amivel sajnos nagyon kevesen tesztelnek, pedig az egyik legjobb teszt.
    CPU-FPU-Cache_Memory Stress egy órán át.
    Ezután ráengedtem egy fél órás FPU-t a CPU stabilitásra.
    Tudtam vele feljebb menni, de az AIDA 4 stressz egyszerre nem sikerült neki.
    Sajnos az RKL is ilyen, 3800MHz fölé fullosan kitesztelve ..., az nagyon ritka.
    Egyébként tényleg gyengusz volt, a jobbak képesek elérni a 4000MHz-et stabilan, de az fehér holló.
    ADL annyit tud, ott a vége. DDR4 vonalon. Annyit tudtam vele csinálni, hogy jól megszorongattam az időket, de az meg a memóriák tulajdonsága. A frekiért meg inkább a memória vezérlő felel.
    Nagyon fontos, hogy nem szabad hasonlítani, ugyanis az a 3800 CL15 adott 272 fps-t ac 4.8GHz -en. Tehát egy teljesen normális, oc nélküli, vagyis enyhe oc beállításon.

    Az a proci ha tényleg engedi a Gear 1 4000MHz-et de stabilan, akkor egy aranyat érő cpu.
    CL17 lényegtelen, ha arra jársz, próbáld ki az AIDA tesztet a TM5 után egyből.
    Az 5G 1.3V is igencsak jól hangzik. Mekkora terhelésen 1.3V?
    TR-t mérhetnél G1 és 2-ben is, persze ha van időd ilyesmire.
    Rapin állítólag hiába a G2, nincs magasabb freki, csak rosszabb késleltetés. Amit lehet G2-ben, azt lehet G1-ben is. Hozzáteszem, olvasmányaim alapján, sosem próbáltam.

    [ Szerkesztve ]

  • Laraxior

    titán

    válasz Baryka007 #11039 üzenetére

    Ha az gold, akkor az enyém mi? ;]
    Egyébként az órajele, és hogy az imc mit tud nem nagyon van összefüggésben. Sajnos, ha úgy lenne, akkor az enyém túl jó példány lenne :DDD

    [link]

    "Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

Új hozzászólás Aktív témák