Új hozzászólás Aktív témák

  • Peat;)

    veterán

    válasz MPowerPH #991 üzenetére

    Alsóbb szinten az új 10es széria szerintem rendben van, csak intelt ajánlani manapság ciki. Ha van egy jó termék akkor is ryzen mert 7nm, meg a cinebench, persze hogy jó a ryzen de ész nélkül ajánlják.
    Végül megvettem a i5 10400as cput, egy msi z490 a pro lappal. Árban a ryzen 3600 b550es lappal ugyanennyi, b450essel egy tizessel olcsóbb. Faék egyszerű rendszert akartam, abban intel ezen a szinten jobbnak tűnt vélemények, ryzen topikban látottak alapján.

    Itt még a ram 3200mhz miatt az xmpt is a bios kérdezte meg bekapcsolom e, egyedül a boot sorrendet kellett állítanom, és ennyi. :) így elégedett vagyok..
    A cpu annyit/picit kevesebbet eszik mint ryzen 3600, de jóval könnyebb hűteni, 3200as ramokkal meg játékokban ugyanaz/gyorsabb(ryzen is 3200assal nézve), rendelelés meg a system benchmarkok nem érintenek.

    A jövőállóság nem kimondottan érdekel, lap és cput együtt cserélem jópár évente. Egységsugarú usernek azért kevésbé rizikós ajánlás, kevésbé melegszik, nem mondanám hogy totál hülyeség, vagy csak én voltam a kivétel :) De nem a gyártó alapján döntöttem, termék döntött.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák