Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Devid_81

    nagyúr

    válasz Laraxior #22018 üzenetére

    Jo ha ezert is hivjak upgrade-nek, egy dolgot cserelsz de a vegen rajossz, hogy villanyoraig kellett uj vezeteket behuzni... :DDD
    De semmi gond, eleve megeri majd odalokni a VGA-ert azt a 600k-t a maradek masfel millabol meg megvan a tobbi :D ;]

    Ennyire meg soha nem vartam VGA generacio valtast, vagy akkora szivas lesz mint meg soha, vagy kellemes meglepetes.
    De eddig az eselyek 80%/20%
    Ebbol a 20 az amikor minden rendben lesz :D

    [ Szerkesztve ]

    ...

  • keIdor

    titán

    válasz Laraxior #22018 üzenetére

    Nagyon nehéz meghozni jó döntést ha PC fejlesztésről van szó.
    Azért lássuk be, hogy 1997-2005-ig ez sokkal brutálisabban ment, egy év alatt simán elavult a konfigod, olyan fejlődés volt. De még talán előtte is, csak azzal már nem nagyon van tapasztalatom az életkor miatt.
    Most PCI-E 3.0-val is csak kisebb kompromisszumot kell csak köss.
    Itt azt kell mérlegelni, hogy mire, mennyit, mikor költesz! Nem véletlen mondtam a kacsás avataros fórumtagnak is a másik topikban, hogy eszébe ne jusson most komolyabb összeget tolni Z490 konfigba, mert nagyon rábaszik vele, olyan bukta lesz rajta. Nem hallgatott sem rám, sem másra, váltott Z390-ról Z490-ra. Ő tudja, ő pénze...

    Már nem emlékszem, Te mennyit költöttél KS-re, de nem rémlik, hogy irreális összeg lett volna. Meg lusta vagyok visszakeresni. :DDD Az a lényeg, hogy Te nem lőttél el 160k-t alaplapra, úgyhogy nem gáz. Tényleg a mennyit és mikor a lényeges. Az utóbbit nem győzöm hangsúlyozni. Most van az az időszak, amikor sem VGA-t, sem CPU-t és alaplapot nem szabad venni, mert vihar előtti csend van. Ha nem 2-3 hónapja vetted a hardvereidet (nem) akkor semmi baj, nem csináltál hülyeséget.

    Úgyis elavul a hardvered, mindenkié, azt kell mérlegelni, hogy mennyit vagy hajlandó buktának elkönyvelni X idő alatt.

    Én is mikor tavasszal cseréltem az i7-9700K-t i9-re, nem véletlen vergődtem napokat, hogy találjak csak +100€-ért egy i9-et. Nem arról van szó, hogy nem tudtam volna többet fizetni. Tudtam volna. Csak azzal is tisztában voltam, hogy kevesebb, mint 12 hónap múlva ugyanez az egy szálas teljesítmény várhatóan elérhető lesz 16 maggal, 32 szállal, PCI-E 4.0-ával, lehet alacsonyabb fogyasztás mellett.
    A kutyának nem fog kelleni használt Z390, elavul a fenébe, ne költsek rá többet a kelleténél.

    ¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Új hozzászólás Aktív témák