Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Trailblazer

    addikt

    válasz bombibmw #13379 üzenetére

    Nálam pedig olyan nem fordulhat elő, hogy ne a legújabb bios legyen az aktuális lapomon. Elvégre a gyártó (csekély kivétellel) csak jobban tudja, mi a helyes, min kellett változtatni a mikrokódban a visszajelzések alapján, nem?

    Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

  • HSM

    félisten

    válasz bombibmw #13379 üzenetére

    Persze, lehet. Mondok egy példát, a gyártó rájön, hogy ami eddig 1,2V volt, az valójában a lap 1,24V-ot adott, és ha ezt korrigálják, te azt látod, több feszt kér a proci. :D Vagy mikrokód frissítésnél is bármi lehet. ;)

    (#13380) aero2zero: Az új BIOS-al általában új hibák is jönnek, nem mindig a legfrisebb a legjobb, bár az egyre frissebbek azért jellemzően egyre kevesebb hibát szoktak átlagosan tartalmazni. :)

    (#13386) Tomdriver: Hibás a flash-csip, úgy tűnik, sajnos előfordul. :R

    (#13389) szunya1: Szép, mit ne mondjak. :W Ami a lapot illeti, én még a 775 korszakban futottam bele, nagykerből, vatta új, fóliázott lapon voltak görbe lábak a foglalatban. Persze, én is el lettem hajtva melegebb éghajlatra, azóta mindig megnézem a foglalatot, nem érdekel a boltban a sor hossza mögöttem. :N
    Persze, ha neked bontottak voltak a kiegészítők, az már sokkal csúnyább ügy, mert akkor itt valaki szándékosan átvert. :((

    A monitoros dolog is... :((

    (#13392) troll81: Jó, ez a drága lapos mese... LOL. Ugyanaz a BIOS csip van a legolcsóbb H81 lapon, mint a legdrágább Z97-esen. Azért raknak rá dual-BIOS-t a jobbakra, mert bármikor befigyelhet néhány hibás.

    (#13394) szunya1: Igazán elszomorító ez a különbség, mi van itthon, és mi mindössze párszáz KM-re innen. :(

    (#13403) szunya1: Igen ez így lenne korrekt...

    (#13405) h1mpi: Természetesen igen. Másmilyen szivárgású példányok. ;) Az LLC miatt is lehet melegebb.

    (#13408) players111: Szerintem kupakolás nélkül, egy olyan 6 fázisú hybrid/analóg VRM-es lapban azért nem kéne csodát várni. :N Pláne az adatait elnézve nem egy nagy eresztés az a VRM, csak 6 fázis, nem is digitális, és a kimeneti kondenzátorok összkapacitás is harmat gyenge... [link]. Ugyanennyi van a Gga Z97 UD3-ason is, ami eléggé belépő lap.... Szerintem ez az MSI Gaming 7 lap egyáltalán nincs tuningra kihegyezve. :N Persze, a tévedés jogát fenntartom. :DDD

    Másfelől, egy kupakolás után, ha nem ~90 fokos magokkal menne, hanem 70, szerintem azonnal lejjebb lehetne venni a feszekből. A külföldi "szupertuning" magic batch procikat is egyből kupakolják, legalábbis amiket olvastam komolyabb OC-s fórumokat. Persze, itt is fenntartom a tévedés jogát, de jó okom van ezt gondolni. ;)
    Ha hűvösebb lenne 20 fokkal, az a proci elektromos tulajdonságainak is jót tenne, és az integrált VRM is jobban működne feltételezhetően.

    (#13414) h1mpi: Akkor csak használni kell és élvezni. :) Csak nem szabad csodát várni tőle. ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák