Új hozzászólás Aktív témák

  • Laza...

    addikt

    válasz smithsys #753 üzenetére

    Nekem 3 napja van meg ez a Pipo X7, csak állandóan felidegesitett hogy lement a freki 50Hz-re (nem elírás! 0,05GHz), és olyan szinten lassult be hogy azt elképzelni sem könnyű..

    Mivel a Geekbuyiingról vettem, és ott van friss bios, és rendszer, úgy döntöttem hogy akkor nosza, gyorsan fel is passzintom a gépre. A bios gyorsan fel is ment, majd jött a leírás alapján a "rom" csere. Nos, a leirás alapján ne próbálkozzon senki, mert kiirja hogy eltávolitható eszközről ne megy. Ezután (én kis buta..) a rendszer lemezre húztam át a fájlokat, és itt telepítés után meg is halt a pipom :W (sokan jártak már így, a netet túrva...)

    Miután kialudtam magam, újra nekifutottam a dolognak, átnézve a particionálás menetét, egyetlen sort javítottam: A telepítendő lemez nem a 0-ás, hanem 1-esre írtam át (így a pendrive lett a 0, és az 1-re ment a rendszer, particiók stb). Igy már felment minden flottul, sajna a melegedés (pedig max kézmeleg a doboza) megmaradt....

    Szétkapva a dobozt hihetetlen hogy az egész cucc harmada méretű dobozba is elfért volna :C

    A procin egy fólia van, aminek az alja egy fémcsík szerű valami van .. ezt először le akartam húzni, mert az alatta levő fém árnyékoló lemez szerintem elegendő árnyékolásnak (is), a hűtés is biztosan jobb lenne ha nem lenne az egészen még egy fólia. Speciel mivel nincs hűtőbordám, így annyit tudtam tenni hogy nem raktam vissza az alját, és élére állitva megy most - hozzáteszem, tökéletesen teszi a dolgát.

    Nekem egy normál asztali gép helyett/mellett van, és teljesen meg vagyok vele elégedve, amire nekem kell, azt kiszolgálja 99%-ban. Nem érzem úgy hogy kell a 3.0USB, sem azt, hogy kellene a TB LAN. Akinek ezek hiányoznak, azok nagyon benézték ezt a kütyüt, a helyén kell kezelni, és kész. Ha kell a kakaó akkor ott az asztali PC, addig meg ez fogyaszt itt nekem 2-3W energiát, és mivel nekem gyakorlatilag non-stop ment az asztali PC-m, havi 5k biztos faragok a villanyszámlámon, és gond nélkül netezek, firkálok ide, szerkesztek word doksikat, levelezek, és épp most megnéztem az Üvegtigris 3-at. És akkora a csend, amit eddig el sem tudtam képzelni egy PC mellett :R Nekem -mint előttem is írták- minden centjét megérte :)

    Never give up!

Új hozzászólás Aktív témák