Új hozzászólás Aktív témák

  • concret_hp

    addikt

    tudom hogy naív dolog, de az internetnek elvileg az lenne a nagy előnye, hogy mindenki olcsón hozzáférhessen, és bármilyen információhoz hozzájuthasson, stb. és ez sajnos nálunk még nincs így :( (nem a warezolásra gondolok)
    pl. mennyivel egyszerűbb beírni valamit a gugliba, mint 1 órán át keresgélni a könyvtárban? nyílván annak is megvannak az előnyös oldalai, ha az ember sok időt eltölt könyvtárban és kultúrálódik, de ha egy adott információra van szükségem, akkor azért jobb, ha 1-2 perc alatt hozzá tudok jutni bármihez :U

    a letöltés témához meg annyit, hogy nyugaton, ha mondjuk keresel havi 2-3K eurót, akkor valószínűleg nem probléma megvenni egy cd-t mondjuk 15-20 euróért, viszont amíg itthon keres az ember 100-150E-t mondjuk, abból azért 4-5 ezer forint egy cd-ért vagy dvd-ért már elég sok. (persze csak viszonítás kérdése, de arányaiban lényegesen több, mint nyugaton)
    vagy mondjuk 800-1000 huf egy mozijegyért.
    én is úgy gondolom, hogy azzal, hogy ha nekem amúgy sincs pénzem megvenni xy együttes albumát, akkor szvsz nem károsítom meg őket azáltal, hogyha lemásolom valahonnan, vagy letöltöm vagy ilyesmi.

    szóval nem azért másolják a dolgokat az emberek, mert nem értékelik a szellemi termékeket, hanem mert nincs rá pénzük, hogy megvegyék. aki teheti az úgyis megveszi, aki nem az meg úgysem.

    [Szerkesztve]

    vagy fullba vagy sehogy :D

Új hozzászólás Aktív témák