Új hozzászólás Aktív témák

  • DewiL

    senior tag

    Megosztanék ismét néhány tapasztalatot, ami valószínűleg erősen szubjektív lesz.
    Csak silent switchekben gondolkozok, számomra fontos, hogy minél halkabb legyen a billentyűzet.
    A lenti kapcsolókat teszteltem úgy, hogy mindegyik kapott Krytox 205g0 + TX 0,15 switch filmet (kipróbáltam a kbdfans switch foam-ot is, nem ajánlom,
    egyszer használatos, a switch szétszedés után 90% hogy elszakad, ellenben a TX-el)

    Cherry MX silent red 60g (linear)
    A legrosszabb majdnem minden tekintetben, ha valakinek sikerül szereznie developer kitben, akkor ez a legolcsóbb (meg talán amúgy is), alapból hangos a többihez képest és a gyári rugó kritikán aluli, mindenképpen cserélni kell, viszont ennél nincs jelentősége a switch filmnek
    durock 62g-os rugókkal egy fokkal jobb, de max csak keveset használt billentyűk alatt

    Aliaz Silent 60g (tactile)
    az egyetlen tactile, de mivel a stem lábak is kaptak a krytox-ból ez valamiennyire elveszett,
    jó minőség, alapból jobb mint a cherry, módosítás után elég halk lesz, árban (0,6€) nem annyival olcsóbb mint a lenti durock, hogy megérje ezt venni, viszont ha valakinek fontos a tactile switch, akkor ez lehet a befutó

    MX Zilent (Cherry MX silent red stem + Tealios V2 housing) 67g (linear)
    a legrosszabb ár/érték arány, mivel a Tealiso-ok drágák (1€) és még ugyanannyi cherry is kell, ehhez képest nem esett le az állam, bár halk de mégsem közelíti meg a dolphin/alpaca szintet, csupán kíváncsiságból raktam össze párat

    DUROCK Dolphin Silent 62g / Alpca silent (linear)
    személyes kedvencem, talán hangban és minőségben verhetetlen, viszont tény hogy csak moddolás után teljesít kimagaslóan, ami az árat illeti inkább a drágábbak közé tartozik, de számomra megérte (alpaca 0,75€ durock 0,82€/1$)

    [ Szerkesztve ]

    "I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

Új hozzászólás Aktív témák