Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • forgonati

    őstag

    Sziasztok. Vettem egy Becker navit, ezen Igo Primo alapú szoft van. A navigációval semmi gond, remek kis gép, csak a poikkal kapcsolatban lenne kérdésem. Ugye gyárilag amik rajta vannak POI-k meg amit hivatalosan le lehet tölteni a prémium poik mag pl. a Marco Polo cityguide, ezek a fájlok .POI kiterjesztésűek, és a Primo/Content/Poi könyvtárban vannak a Beckeren. Ezek szépen kategóriákra vannak osztva a gépben, mindnek van kis ikonja, ez OK. Viszont ha én további POI-kat rakok rá a Content Manager programon keresztül, akkor .KML formátumú poikat tudok csak hozzáadni. Ezeket használja pl. a Google is. KML poi-t hozzáadom, és a kütyüben meg is jelenik, de sajnos mindegyiknek egyforma ikonja van, pl. a benzinkútnak vagy az étteremnek is. Így a térképen nem tudom hogy az adott poi mi akar lenni, csak ha rábökök. Nekem valahogy úgy kellene, hogy legyen az általam felrakott POI-nak saját ikonja, pl. a Shell kútnak a kis sárga kagyló, orvosi rendelőnek kis vöröskereszt, stb. Valaki tud erre megoldást? Ezeket a kml fájlokat valahogy át lehet csinálni poi kiterjesztésűre, illetve lehet valahogy ikont adni hozzá? Remélem érhető voltam :D

    Köszi előre is.

    Keelah Se'lai!

  • forgonati

    őstag

    válasz snowdog #11612 üzenetére

    "Ha jó sok poi-d van, akkor egy-két alatt meg is leszel vele"

    Egy-két MI alatt? Óra, nap, hét? Nem mindegy :D

    De amúgy tényleg, ez ennyire bonyolult? Nekem ezelőtt Garminom volt, ahhoz van egy poi uploader nevű progi, oda be kellett rakni a Garmin CSV fájlokat (ezek már asszem tartalmazták az ikonokat is) majd egy gombnyomás "készülékre küldés" és pár perc alatt ott volt egy POI kiterjesztésű fájl, ami a mittudoménhágyszáz CSV fájlból gyúrt össsze. Itt ez miért nem megy? Tiszta gáz hogy amikor pl. ki akarom választani hogy a térképen mutassa a benzinkutakat, akkor csak az eredetileg a térképhez levő POI fájlokban levőket mutatja. Az általam berakottak meg nem kerülnek be a "töltőállomás" kategóriába, hanem össze vannak ömlesztve a többi általam berakott poival, úgy kell kiválasztgatnom a benzinkutakat a gyógyszertárak meg a shopping centerek közül.

    Esetleg nincs valami program ami ezeket tudja konvertálni POI-vá? Esetleg ha átraknám a Garminomból a poikat, vajon ez felismerné? A kiterjesztés azonos, csak nem tudom hogy menne e...

    Keelah Se'lai!

  • forgonati

    őstag

    válasz snowdog #11621 üzenetére

    Köszi, ránézek arra a címre, majd olvasgatok. De őszintén szólva kissé csalódott vagyok ebben az Igo-ban most, lehet hogy csak azért mert eddig Garminom volt, és ott sosem kellett ilyesmivel foglalkoznom, anyira pofonegyszerűen ment ez a dolog. Most meg össze-vissza kell módosítani fájlokat hogy működjön... Ráadásul órákig. Bazz meló után örülök hogy élek :) Elkezdtem 1-2 napja Igo-val kapcsolatos fórumokat olvasgatni, hát olyan haxolások mennek, hogy az eszem megáll, a felét se értem... Nincs nekem erre időm.

    Talán nem viccből volt mindig is drágább a Garmin? Hmmm

    Keelah Se'lai!

  • forgonati

    őstag

    válasz snowdog #11625 üzenetére

    "A Garmin meg nem a szoftver, hanem a hardver miatt drága. És nem véletlenül, meg is éri az árát."

    Ezzel egyetértek, a hardver kiváló. Viszont szerintem a szoftver is jó, nekem legalábbis sosem kellett hozzá semmilyen keretszoftver, igazából nem is értem miről beszélsz. A Mapsource nálam a Becker Content Managernek felel meg, egyik sem bonyolultabb mint a másik. A másik Garminos szoft amit használtam a "POI Uploader" meg olyan egyszerű hogy attól egyszerűbb már nem is lehetne. És mielőtt azt írnád hogy akkor miért nem vettem megint Garmint, egyszerűen szerettem volna kipróbálni valami újat, mert az tény hogy sok jó dolog van az Igoban amit a Garminom nem tudott. És ha ugyanazt, a tudást szeretném Garminban, az meg 2x annyiba kerül sajna. Meg másrészt kíváncsiságból is, mert még sosem használtam, csak mindenütt olvastam hogy nagyon jó. Mondjuk jó is, ezeken a pois macerákon kívül remek.

    "A nagyon egyszerűt kedvelő használóknak semmi mást nem kell tenniük, mint elindítják a programot, és használják. Nekik tökéletesen megfelel az alap verzió.

    A nagyon bonyolultat kedvelők meg had kínlódjanak vele"

    Nem értem, miért zárja ki egymást a kettő. Én egy egyszerűen használható szoftvert szeretnék, de akkor már be kell érnem csak azzal ami gyárilag rajta van? Attól hogy szeretnék saját POIkat rárakni, nem hinném hogy hardcore haxoló vagyok. Egyszerűen vannak olyan POIk amik nincsenek rajta még a legújabb térképen sem, ezeket szeretném hozzáadni, de nem így képzeltem el, hogy fájlokat kell módosítanom órákig, csak hogy normálisan nézzen ki és minden poi a helyén legyen, ne pedig ömlesztve az egész mert átláthatatlan és rohadt nehéz megtalálni bármit is így :W

    De köszi a linket még egyszer.

    [ Szerkesztve ]

    Keelah Se'lai!

  • forgonati

    őstag

    válasz GrandeP #11627 üzenetére

    Nem tudom hogy te hogy frissítesz Total Commanderral, nekem HIVATALOSAN még azzal sosem sikerült :U Mindegy, ezt ne is firtassuk.

    Garminnál is kell egy progi amin keresztül frissítesz, pl a Lifetime Updatet ha rakod fel (már ha van a navihoz), ennél a Beckernél meg a Content Manageren keresztül frissítek. Mindegyik navihoz kell minimum 1 program, ha nem akarsz warezolni. Persze akkor, ha feltételezem hogy online vásárolod a térképet, mert ha boltba veszed SD kártyán akkor ugye nem kell program.

    [ Szerkesztve ]

    Keelah Se'lai!

  • forgonati

    őstag

    Sziasztok. Tud nekem valaki segíteni speedcam kérdésben? Konkrétan az érdekel, hogy ha letöltök pl. poiplázáról speedcam txt-t, és azt berakom a navi speedcam könyvtárába, akkor ugye ő létrehozza magának az spdb kiterjesztésű adatbázist, és ezzel nincs is gond. Ami érdekel, hogyha pl. berakok egyszerre több txt fájlt is, akkor mi van? A Primo azokat "egybegyúrja" és pl. 5 féle ország speedcam.txt-jéből lesz egy darab speedcam.spdb fájl, és ez így működni fog? Konkrét példa, pl. van nekem NL, DE, A, SK, HU országokról txt fájlom. Ha ezeket berakom egyszerre, akkor lesz egy .spdb fájl ami az összeset tartalmazni fogja? Köszi előre is!

    Keelah Se'lai!

Új hozzászólás Aktív témák