Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kisspista

    senior tag

    válasz gipsztigris #9255 üzenetére

    Látom vitába folyamodsz azzal a ténnyel, hogy TopMap rajongó vagy. Én nem is kérdőjelezem meg, hogy miért, csupán észrevételeimet, tapasztalataimat osztottam meg egyes térképgyártókkal kapcsolatban.

    Számos helyen segítettem már a Topmap munkáját, és sajnos el kell mondanom, hogy nagyon nagy hiányossággal és konstrukciós problémákkal küszködnek. Korábban kaptam ígéretet a cégtől, hogy a települések közig.határait felülbírálják és újra felmérik, majd javítják a hibákat. Ez 2 éve volt, jelenleg sem tudták megoldani ezt a problémát.
    Navteq sem tökéletes, mint azt mondtam, itt is van olyan útszakasz, ami egyirányú, vagy éppenséggel csak gyalogosan / kerékpárosan közlekedhető útszakasz. Nincs tökéletes térkép és nem is lesz.

    Én is szeretnék a válaszaidra reagálni:
    - egy nyaralás alkalmával (ha hosszabb útról van szó), részletes útitervet készítek, és ha kell, 2 különböző navigációs modulban is ellenőrzöm az útvonal helyességét. Ezt még egy Google Earth nézettel is olykor összevetem
    - nem beszéltem a tervezett útvonal, hibás szakaszainak ellenőrzőséről:

    "Másik: a tervezett útvonalat MINDIG érdemes (sőt kötelező!) végignézni az áttekintésben, és az idegen, fura tervezetű utakat ki kell venni az útitervből. Lásd.: LENTI település korábbi problémája"

    Értelmezésem szerint ez azt jelenti, ha az áttekintés során felfedezel felesleges fordulókat, összevisszaságot, "főútról mellékutcába le majd vissza a főútvonalra" hibákat, akkor azokat kiszűrjed, és igény szerint tudd módosítani.

    Ha pedig vakon megbízol a navigációban, és egy tervezésre alapozol, akkor hát csináld, majd te is így jársz! :D :D :D

    EGYET NE FELEJTS EL: NEM CSAK MAGADÉRT, HANEM AZ AUTÓBAN ÜLŐKÉRT IS FELELSZ VEZETŐKÉNT :DD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák