Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • The DJ

    addikt

    Sziasztok!

    Elakadtam, segítség kellene, remélem valakivel tudunk majd találni valami okos megoldást erre a számomra X-akta szerű problémára.

    Az alany: Lenovo Thinkpad X201 (i5 M520).

    Levadásztam a masinát hibásként, de szerencsére ez nem teljesen helytálló, de azért van nyűge, amiről viszont a netet bújva kiderült, hogy nem egyedi probléma, sokan szembesültek már vele, de értelmes megoldást nem találok egyelőre.

    A tünet: Bekapcsolom, életre kel, de kép nincs, úgy tűnik tetszhalott kb 20-30 másodpercig, majd megjön a kép, itt megint gondolkodik X másodpercet, végül elindul a boot és minden rendben... lenne, ha működne a hűtőventi, mivel ez nem kapcsol, ergo mire a Windowsba érek a masina kb olvadozik. Ezt áthidalandó feltettem a TPFancontrolt, ezzel manuálisan szépen be tudom kapcsolni a ventit, gyönyörűen le is hűti a gépet és tudom használni bármeddig, bármikor, lefagyás és egyéb tünetek nélkül (a TPFancontrol nem látja a hőmérsékleteket, gondolom ez is a probléma része).

    A venti maga tehát működik, induláskor pár pillanatra pördül is párat, de olyan, mintha nem érzékelné a hőmérsékletet vagy csak simán nem is vezérli a BIOS. Azért van egy threshold szerintem, mert amikor már tényleg olvadna a lap, akkor párszor bekapcsolt egy kis időre, de sosem működik úgy, ahogy kéne neki.

    Apropó BIOS... be tudok lépni, de a Config menüpontra enterelve szépen le is fagy az egész, ergo nem tudok mélyebben turkálni a beállításokban.

    A fenti tünetek erősen alaplaphibára utalhatnának, de nem erről lesz szó, mivel kiderült, hogy az Intel AMT a ludas: [link] (a 4. hozzászóló pont az én tüneteimet írta le). Másik thread, ez is totál ugyanez, X201-el: [link]

    Tehát úgy tűnik az előző tulaj kikapcsolta az Intel AMT-t BIOS szinten, ez pedig meghülyítette kicsit a gépet. Oké, kapcsoljuk vissza, de hogy? Mint említettem a Config menüre lépve megfagy a BIOS. Próbáltam F9-el az alapbeállításokat visszaállítani, majd menteni, de sajnos nem segített.

    Próbáltam lemezről frissíteni legfrissebb BIOS-t, elvileg sikeresen lezajlott, de nincs változás :( Windows-ban fenn az összes driver, viszont ahogy az első linkelt fórumban is írták, nálam is felkiáltójeles az "Intel Management Interface Driver", ennek okán nem megy valószínűleg az Intel AMT upgrade sem, ami elszáll a MEupdate.cmd futtatása után a "Cannot locate ME device driver" hibaüzenettel.

    És itt fogyott ki a tudásom. A gép szuper lenne, fixált ventilátorral a Windowsban tudok vele dolgozni, nem kuka, de engem zavar, hogy ilyen kis kripli és szeretném megjavítani. Főleg a venti vezérlés miatt, mert ha esetleg eladnám a jövőben, akkor így elég nehézkes lenne és az sem hátrány, ha a BIOS-ban is lehet turkálni fagyások nélkül. No meg ne 1 perc után induljon már el. Szóval legyen már rendes :)

    Légyszi segítsetek ötletelni, bármire nyitott vagyok, aki kicsit rászánja az időt és energiát és megoldja velem azt esetleg anyagilag is honorálom valami jelképes összeggel :)

    https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

  • The DJ

    addikt

    válasz The DJ #90901 üzenetére

    Még mindig ezzel küzdök.

    Valaki tudja, hogy hogy lehet downgradelni az ECP-t? 1.14-en ragadtam, hiába flashelek bármilyen BIOS-t (kb 6-7-et megpróbáltam ma), a BIOS verziója változik, az ECP marad mindig 1.14. A hivatalos módon indultam, aztán próbálkoztam manuálisan a Winphlash 64-el is + volt egy próbám kiírt lemezes boottal is.

    Aktiválni és/vagy frissíteni kellene az Intel AMT-t, de a config menü fagy, az ECP-t nem tudom cserélgetni, a BIOS verziók között pedig nem látok különbséget, mindnél megmarad a probléma.

    Tennék egy próbát más ECP verzióval, de nem értem miért nem cserélődik. Nincs downgrade-re lehetőség?

    https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

  • The DJ

    addikt

    válasz Tim82 #90930 üzenetére

    "Nem vagyok benne biztos, hogy ECP-t tudsz downgradelni."

    És valahogy rávenni a rendszert, hogy legalább írja újra? Attól tartok, hogy hozzá se nyúl és lehet, hogy ott a probléma.

    CMOS elem kiszedése természetesen megvolt, többször is, nem segített. Volt boot password, supervisor password, de ezeket az akadályokat már rutinosan ugrom át.

    A Thinkvantage gomb megnyomása után írja a Ctrl+P-t, mint lehetőséget, próbáltam ezt is, de semmi sem tölt be, kis gondolkodás után bootol a Windows. Gondolom ez is azért van, mert ki van kapcsolva BIOS szinten az AMT. Bár lenne opció rá, hogy ezt újra aktiválni tudjam valahogy.

    Próbáltam visszatenni a legrégebbi elérhető BIOS-t, de hiába cserélgetem őket, a Config menü mindig lefagy. Azaz nem, belépek, megáll, eltelik 1-2 perc, bejönnek az almenük, de ott már hiába várok, nem tudok lefelé lépkedni. Azaz de, most is hazudok, egyszer lentebb sikerült lépni valahogy egy menüponttal, de az Intel AMT legalul van :DDD

    https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

Új hozzászólás Aktív témák