Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kiss67

    senior tag

    válasz adm #350 üzenetére

    A másik kábelen és a router másik kimenetén és egy másik notin már tul vagyok. Csak az én gépem nem megy.

    Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

  • Lajkó

    őstag

    válasz adm #561 üzenetére

    Köszi a körülfogó választ! :R
    Bár elég lett volna ennyi is: a foglalat pedig pci és nem pci-express a többi lesett az előtted lévő hsz-ek ércelődő stílusából! :)
    Annyi, hogy lila fingom sincs a laptopokhoz. :N Azért volt ez a lámulás.

  • atesss

    addikt

    válasz adm #1407 üzenetére

    Igazából az időtállóság miatt gondoltam erre, mert egy Thinkpad 5 év múlva is laptop maradna. Csak addigra a hardver azért már elavulna.
    Vinyót simán bővíthetek, a SATA 300 még egy jó darabig elég lesz.
    Bár a 4GB ram sajnos lehethogy hamarabb lesz kevés.

    Ezért gondoltam, hogy szivesebben vennék meg egy X200-at, ha tudom, hogy mondjuk 3 év múlva beleraknék egy erősebb procit, és úgy még simán tudnám használni egy pár évig. Mivel a legerősebb 2 magos Penryn asszem 3Ghz-es, az nem sokkal lenne gyorsabb mint a 2,4Ghz (+25%). A 3 helyett 6 MB Cache meg nem egy nagy különbség. Ilyenkor jönne jól egy négymagos.

    "azt az időt sem éri meg amíg agyalsz rajta..."
    Hát azért az szerintem nem lenne mindegy, hogy mondjuk 2,5-3 év múlva veszek pl. 30e-ért bele egy erősebb procit, vagy vennem kellene egy új laptopot emiatt. :U

  • kem

    addikt

    válasz adm #1416 üzenetére

    Ez nagyon jó kérdés, én is kíváncsi lennék. Lehet, hogy irodai felhasználásra szánják, ahol a mobilitás háttérben van, inkább a biztonságos, stabil és gyors hálózat lehet a lényeg, amit ethernettel oldanak meg.

    Köszi!

  • atesss

    addikt

    válasz adm #1416 üzenetére

    No ez viszont jó hír, hogy 8GB-ot lehet bele tenni !
    Érdekes, hogy mindenhol azt írják, hogy max. 4GB. :F
    Egyenlőre azért szerintem bőven elég a 4GB.

    "a biosok csak a gyárilag beépített legerősebb proci microcode-ját tartalmazzák"
    Mondjuk a legerősebb ugyanolyan fogyasztású (TDP-jű) - 25W-os - Penryn szerintem mindenképp elvárható lenne. Vagy ilyennel alapból lehet kapni ?
    Intel® Core™2 Duo Processor P9600 (6M Cache, 2.66 GHz, 1066 MHz FSB)
    Intel® Core™2 Duo Processor P8800 (3M Cache, 2.66 GHz, 1066 MHz FSB)
    Iletve 28W (+12%) TDP-s lenne:
    Intel® Core™2 Duo Processor P9700 (6M Cache, 2.80 GHz, 1066 MHz FSB)
    De annak szerintem van még esélye, hogy kiadnak még egy mondjuk 2.8 Ghz-es 25W-osat is, ahogy fejlődik a gyártástechnológia.
    Bár ez ellentmondana azzal, hogy helyet csináljanak az új platformnak, amit az Intel (legalábbis asztali vonalon) nagyon is próbál erőltetni.

    "ha a T4x-ben lévő dothanokból indulsz ki" Ezek a laptopok mikor jelentek meg pontosan ?

    "2./3. gépnek egész biztosan lehet tovább használni."
    Igen, mondjuk egy asztali mellett gondoltam, ja.

    "a quad procitól nem lesz benne (usb3(/4), sata3(/4), kitudja milyen wifi/wimax, 5/6G modem, xLED kijelző stbstb."
    Igen, itt egy kicsit jósolni kellene, megpróbálok egy kicsit :
    - USB 3 : ExpressCard-ba biztosan lehet majd kapni.
    - SATA: szerintem egy laptopvinyónak a SATA-300 egy jó darabig elég lesz.
    Bár SSD-nek már nem biztos, de szerintem ami eléri a valódi 300MB/s sebességet, az még egy jópár évig nem lesz normális áron eléggé nagy kapacitással.
    - E-SATA: ezt szerintem már most vennék bele ExpressCard-ba, SATA-300 szerintem itt is egy jó darabig elég lesz. Sajnos az 1x PCI Express nem is igazán tudná kiszolgálni a SATA-600-at.
    - USB 3 + E-SATA: elvileg léteznek ilyen kombó kártyák is, bár nem olcsóak.
    - WIFI: van benne mini PCI, vagy mini PCI-E aljzat, abba bele lehet tenni elvileg erősebb kártyát (a csatoló sebessége egy jódarabig elég lesz...). Mondjuk ha több / más antenna kell, akkor már gond lehet.
    - 5/6G modem (én inkább max. 4G-t mondanék itthonra mint 4-5 éven belüli reailtás):
    Hát a jelenlegi árakkal nem nagyon vennék hozzáférést. És sajnos nem látom a szolgáltatókon, hogy ezen az árpolitikán belátható időn belül változtatnának. Mondjuk 3-4 év távlatában már lehet.
    De ezt is lehet belerakni egy újat a mostani helyére. Mondjuk az antenna itt is gond lehet, ha változik.
    - xLED kijelző: na erre nem nagyon tudok mit mondani, itt szerintem az OLED megjelenése lehetne nagy ujdonság. Bár ennek is a legnagyobb előnye a kissebb fogyasztás, nem ? De ez is szerintem 3-4 év még biztos meglesz, mire elterjed.
    - Integrált VGA: hát ha játszani nem akarok, akkor max. az AERO 3 /4 lehet, ami már nem futna rajta. Ami ugyan szépen néz ki, de attólmég elég simán lehet használni anélkül is.

    Nővéremnek egy szeptemberben 3 éves N100-a van. Celeron M 420 (1,46Ghz), 512+1024MB ram (az alap volt az 512MB, asszem már az is max. 4GB), 80GB vinyó le lett cserélve 320GB-ra.
    És a GMA950 még az Aero-t is tudja (nemtudom Win7-en is, de gondolom) !
    De a proci nem lett cserélve.
    Azt a legerősebb Core 2 Duo-k közül valamire - talán 2,3Ghz körülit lehet max. belerakni ami 667FSB-s és 65nm, de 2GHz-essel biztosan lehetett kapni is anno - lecserélve még a HD filmek is mennének, és szerintem 2 évig még biztosan simán lehetne használni. USB 3.0 abba is rakható lenne. Mondjuk HDMI nincsen rajta, de azért az 15,4".
    Mondjuk a 3 éves akksi + Speedstep nélküli Celeron párosításával nem bírja valami sokáig már a gép. :U

    "a lenovonak nem érdeke, hogy 3 év után egy "power user" ne vegyen egy újabb laptopot"
    Igen, ebben sajnos igazad van.
    Ez a fogyasztói társadalom... :(

    Ezt a wifi nélküli konfigot én sem igazán értem. Ha egy 120e-s mondjuk G530-ról lenne szó, akkor még elnézhető lenne, nade egy még így is 250e-s X200-nál...
    Szerintem lehethogy arra játszanak, hogy valaki aki úgyis sokat utazik, nincs is otthoni fix internet hozzáférése. Így csak a HSDPA-t használja.
    Ezzel csak a magyarországi lefedettséggel van gond. :U
    De mondjuk munkahelyen pl. használhatna Wifi-t. Vagy azt meg van ahol nem szokták, mert annyira "nem biztonságos"-nak tartják ?
    WPA-2 PSK-val azért nem hinném hogy gond lenne, de mindig vannak paranoiás informatikusok. :P

    Bocsánat, ez így egy kicsit hosszúra sikerült. :B

    [ Szerkesztve ]

  • Alg

    veterán

    válasz adm #2751 üzenetére

    Azt gondoltam, hogy az heroinárban van, de hátha a Lenovo jófej:)

    Ha nem, marad a tisztaszoftver-program (ha létezik még), vagy a gyári Vista...

    "I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

  • mdk01

    addikt

    válasz adm #3677 üzenetére

    ...és neten hogyan keressem?
    Van vmi elnevezése azon kívül hogy "notiba való ram"?

    Köszi

  • brd

    nagyúr

    válasz adm #9385 üzenetére

    Még be is keretezte pirossal, mégsem elég figyelemfelkeltő a 64 bit...? :(

    De, eléggé alaposan utánanéztem, mert sajnos én is megszívtam vele, a 945GM, 945PM chipset csak max. 3 GB-ot láttat, és ez fizikai korlát, BIOS szinten nem módosítható.

    The only real valuable thing is intuition.

  • brd

    nagyúr

    válasz adm #9400 üzenetére

    Pontosabban az a helyzet, hogy a nevezett chipset 32 bit-es address limittel bír. Lehet (ill. többen állítják, hogy így van, és miért állítanának valótlant), hogy a HP, Dell, Toshi úgy építette be a gépeibe, ill. olyan BIOS-t írt hozzá, amellyel valóban csak az eszközök számára elkülönített terület vonódik le a 4 GB-ból. De a 4 GB akkor sem lesz, még 64 bit-es OS használatával sem használható sajnos teljes egészében. A Lenovo konkrétan azt mondja, hogy nála max. 3 GB lesz, és kész. Én is örülnék annak a kb. fél GB plusznak, de ha a Lenovon múlik, úgy tűnik, ez már örökre így marad.

    The only real valuable thing is intuition.

  • Ringman

    nagyúr

    válasz adm #10998 üzenetére

    Most megnéztem cinebench-et is, 90foknál azt is kilőttem.

    (#10997) lapa

    kiszedtem a billenytűzetet és a palmrest-et is, és kifújtam sűrített levegővel. A gép hátulja meg is van emelve ~3cm-rel.

    Megpróbálom alulfeszelni rmclock-kal hátha az segít valamennyit.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák