Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Bélabácsi #94848 üzenetére

    Egy notit sem 7/24-es üzemeltetésre terveztek igazán, a Thinkpad-eket sem.

    Szerintem normális, hogy ilyen üzemeltetéssel ennyi idő alatt elhullanak a ventik.

    Core 2 Duo procik notikban kb. 80-90 fokig bírják rendesen, 60-65 fok még bőven határon belül van.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • azbest

    félisten

    válasz Bélabácsi #94848 üzenetére

    ez a környezettől függ... gondolom teljesen berakodik porral vagy más szennyeződéssel az esetedben és azért áll be.

    Sokszor szóba került már a hűtő tisztítása a topicban. Én is írtam többször tapasztalatot. Lehet kapni eredeti ventilátort is és kis ügyességgel, meg esetleg némi fém ragasztószalaggal, kapton szalaggal elég profin lehet cserélni. A ventilátor szétszedése és a ventiház kitisztítása után én szilikonsprével fújom le, az megszárad és csúszós marad, így nem ragad bele a por.
    Laptop-fan168 eladótól vettem 14"es t61 -ekhez és a t430-ashoz is eredeti ventiket [link], előre megveszek egy tartalékot. De kitisztítás után a korábbi is működik hibátlanul általában. Így olcsóbb, mint komplett hűtőblokkokat venni.

    Amúgy legalább fél évente szoktam tisztítani a használatban lévő gépeket. A t61-ek gyakorlatilag folyamatosan mentek éveken át. Az egyik t430 is minden nap használatban van, csak hurcolászáskor alszik naponta kétszer.

    A tpfancontrolt inkább csak a fordulatszám és hőmérséklet kijelzésére használom win alatt. Nem csak a procinak lehet hűtés igénye. Bios módban van, hogy akkor is bekapcsol ha a proci hűvös, de más komponens melegebb.

    Ez itt a gépkarbantartó készletem:
    Csavarhúzók, ecsetek, fém ragasztószalag, kapton tape, szike, mx4 és szilikon spré, ami most épp az irodában maradt. Meg a tisztításhoz valami alkoholos lötty, hogy könnyebben lejöjön a retek a ventiház beljeséről.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák