Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz HSM #106002 üzenetére

    Nem tudom, nálad hol borul a dolog, én már javítottam így erősen zajos notebook ventit.

    Ott, hogy a javítás nem egyenlő a hiba elodázásával és maszkolásával.

    Üzletszerűen nyilván nem éri meg vele foglalkozni, mert borzasztó macerás a ventilátorházat megbontani, és nem is kockázatmentes, és utána lehet a műanyag rögzítőket "visszaolvasztani", meg a sok ragasztott vackot a helyére rakni, de ugyanakkor ha valaki ráér és van ehhez némi affinitása simán meg lehet csinálni.

    Nem azzal van a gond, hogy 3 darab kis műanyagpöttyöt ne lehetne visszarakni. A ventit a tengelyről hogyan szeded és mosod ki? Sehogy. Én úgy 20-30 már eleve kuak ventivel megpróbáltam, asztali PC-s ventiket még csak-csak, ezek a kis vackokat lebontani csakis valamilyen gyártott célszerszámmal lehetne roncsolás mentesen.

    Mondjuk én véletlen sem WD40-et raknék bele, nem viccből létezik olyan termék, hogy csapágyzsír.

    Amiknek szintén van egy felhasználási köre, ha elolvasod :K

    Mondom ismét: lehet csinálni, én sem egyszer csináltam már, mert ki szokott bírni még x időt így egy venti. De ez tipikusan az az alkatrész amit nem javítunk vagy kenegetünk vagy bármit teszünk vele. Ez tényleg kuka ha lejárt az ideje.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Új hozzászólás Aktív témák