Új hozzászólás Aktív témák

  • Blasto

    csendes tag

    Évekig Gen8-as Microservert használtam, úgyhogy leginkább ehhez tudom hasonlítani.

    Tapasztalataim:
    - belső micro-SD kártyahely megszűnt
    - minden USB port 3.2-es lett, kivéve az 1 db belső, az maradt továbbra is USB2
    - szokatlan a külső táp (olyan mint egy laptop), de megszokható. A bővítéseknél viszont figyelni kell, hogy ez max 180W-ot tud !
    - megszűnt a ventilátor-fordulaszám mizéria (juhé !) (ez azt jelenti, NEM emeli meg indokolatlanul a fordulatszámot, ha AHCI módban van, vagy teszünk vmit a PCIe csatlakozóba)
    - minden SATA port SATA3-as (a Gen8-nál csak 2 db volt SATA3)
    - a PCIe port teljes sávszélességgel működik, vagyis egy ide átalakítóval behelyezett NVMe SSD a teljes sebességet tudja használni !
    - natívan (mindenféle trükközés nélkül) tud bootolni PCIe eszközről is, vagyis átalakítóval behelyezett NVMe SSD-ről (!!)
    - negatívum, hogy az iLO modult külön kell megvenni hozzá, majd a dedikált portba csatlakoztatni. Onnantól kb. ugyanúgy kell használni mint a Gen8-ban
    - iLO5-öt kapunk, ami jobb mint az iLO4
    - Remélhetőleg az AHS logollással összefüggő integrált SD kártya probléma is megszűnt, de ezt majd az eltelt évek igazolják. Jó hír viszont, hogy mivel az iLO külön modul, ha mégis tönkremenne az integrált SD kártya, csak ezt a modult kell kicserélni, és nem a teljes alaplapot
    - 2 db CPU konfiggal kapható: Intel G5420 és Intel Xeon E-2224-el. A G5420 konfig elég harmatos, csak akkor javaslom, ha sima NAS-nak akarjuk használjuk használni. Viszont a Xeon E-2224 nagyon kellemesen hasít ! A feljavított Gen8-as gépemet (Xeon E3-1230 + 16GB RAM) simán kenterbe veri !

    Én jelenleg ezt a konfigot használom:
    - Intel Xeon E-2224 (gyári)
    - 2 x16GB RAM (2x HMA82GU7CJR8N-VK, egy gyári + egy vásárolt)
    - PCIe - NVMe átalakító [link]
    - Samsung SSD 980 1TB NVMe (erről bootol)
    - 2x WD Red Pro 4TB HDD RAID1-ben
    - Windows Server 2019 Datacenter

    És egy kis érdekesség.
    Megmértem a lemezek sebességét. Elég jó értékeket kaptam...

    Samsung SSD 980:

    2x WD Red Pro 4TB HDD RAID1-ben:

    Sajnos a gép elég drága, de ha van rá keret, mindenképpen javasolt ha valaki Microserverben gondolkodik !

Új hozzászólás Aktív témák