Új hozzászólás Aktív témák

  • Blasto

    csendes tag

    válasz andrealm #23 üzenetére

    Én nem biztos, hogy a RAM-al vagy a CPU-val kezdeném.
    Ha üres a PCIe slot, tegyél bele egy PCIe/NVMe átalakítót, majd abba egy NVMe SSD-t és erre tedd a Windows alaprendszert ! Nagyságrenddel gyorsabb lesz a gép. Mondjuk arra számíts, hogy a bootolás folyamata csak minimálisan fog gyorsulni, mert induláskor egy csomó más folyamatot is elindít, amire nincs hatással a gyorsabb meghajtó.
    A CPU beszerzése igen macerás, meg drága is. A használt Xeon E2xxx szeriás proci meg ritka mint a fehér holló, szóval vélhetően csak újat fogsz tudni beszerezni (már ha kapsz egyáltalán !). Amúgy ez biztosan gyorsítana gépen, de ez lenne a legdrágább megoldás.
    Valamelyest gyorsít a sok RAM is a Windows rendszereken, de közel sem annyit mint gondolod. Igazán akkor éri meg a több RAM, ha virtualizálsz, amúgy nem mert elég drága (mint írtam nekem fél éve ~50eFt volt egy plusz 16GB-os modul).

    Ajánlott olvasmány: [link] Elég jók kivesézik a lehetőségeket.

    És még egy gondolat. Javaslom, hogy ne Win10-et, hanem valamilyen Windows Servert használj, ha már a Microsoft vonalon mozgunk. Lehetőleg valamilyen újabb WinServer verziót (pl 2019 vagy 2022).
    Ez a gép ugyebár egy szerver, még akkor is, ha kicsi. Nem igazán Win10-nek van kitalálva, a szerveres megoldások sokkal stabilabban futnak rajta. Lehet, ez a váltás is gyorsítana egy kicsit.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák