Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Shadowfax #341 üzenetére

    ''majd x perc múlva lemegy 99%-ra és megint rátölt 1%-ot. Mert ha utóbbi nem károsítja az aksit?

    De igen. Nem igazán használ neki - vlsz rövidebb ''élettartam''-ra számíthat.''


    Amennyire tudom, nem lehet állítani, hogy hányszázaléknál kezdjen el tölteni, legalábbis én még nem találtam meg. Igaz, nem is kerestem. Viszont tapasztalatom és olvasmányaim szerint az elektronika remekül védi az akkut, eddig nem hallottam panaszt senkitől, pedig mindenki ugyanúgy használta az akkut, mint én: ha asztalnál ül, töltőn vana gép, ha elmegy valahova, akkor akkuról megy. Ez üzleti környezetben különöse strapás, ahol óránként-kétóránként meetingekre, termelésbe kell rohangálni, hónod alatt a géppel, amikor meg asztalnál vagy, akkor rányomod a dokkolóra (ami ugye rögtön tölti is). A tapasztalat azt mutatja, hogy 1-2 év ilyen használat sem igen rövidítette az akkuk üzemidejét. ;) Mondjuk ezek minde business class gépek voltak (IBM T és X sorozat, Dell Latitude C és D sorozat, HP nc és Compaq n6xxc sorozat).

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Aktív témák