Új hozzászólás Aktív témák

  • csabors

    tag

    Sziasztok!

    Megint kérdeznék.
    Sorozatos kékhalál miatt szervízbe került a notim. (nc8230). Szervíz idejére cimborám notiját (szintén nc8230) használom a konfig teljesen megegyezik az enyémmel bios szinten is. Észrevettem, hogy még az enyém tömörítés, renderelés közben 75-80 °C is eléri, addig a kölcsön notit akármennyire hajtom 65 °C magasabbra nem megy a hömérséklete.
    Ez az állapot egyébként normál körülmények között fennáll. Mindkét notin fenntvan az NHC a kölcsöngépen dinamic switching a beállítás 45-50°C, az enyémen állandóan max battery így 45-50°C. Tehát az enyém egyértelmű jobban melegszik. Kb 1 éve volt alaplapcsere de előte is ,utána is ugyanilyen ''forrofejű'' volt. Tehát szerintem nem alaplapból adódó gond, és a mostani alaplapcsere nem fogja megoldani a problémát.
    Szerintetek kérhetek a szervíznél erre az észrevételemre hivatkozva egy esetleges processzor ''felülvizsgálatot'', vagy okozhatja más alkatrész is a -szerintem- túlzott melegedést, hűtöventi tiszta, vagy fogadjam el, hogy az enyém melegedősebb, a kölcsöngép meg hűvösebb...
    Lehet e két azonos paraméterezésű gép között ekkora hömérséklet külömbség?

    Kérdésem az lenne, hogy Intel wireless 2200 B/G kártya van a notimban, nc8230.Miért nem tudom kihasználni az internetem teljes sávszélességét.A 10 ''megás'' internet csak 4 ''megával'' jön...

    Köszönöm a segítséget.

    Üdv:

    Nikon

Új hozzászólás Aktív témák