Aktív témák

  • TitiRii

    senior tag

    hy all
    adot egy 2 gépes hálo win 98 oprendszerekkel és egy hp laserjet 1000w nyomtatóval(usb s)
    a gondok:
    olykor az 1. nyomtatások után ha áll a nyomtató 20-30 percet nem hajlandó nyomtatni egyik gépről sem, csak ha ujra indityuk azt a gépet amire kötve van ,viszont akkor szó nélkül mindent azonal ahogy a win bebootolt.erre ugy ahogy van magyarázatom
    amire viszont nincs:
    külömbözöz könyvelö programoknak kéne hogy fekvö lapot is nyomjanak, de a nyomtató ezeket is álloként nyomja ki(hiába álítyuk át fekvőre, elfelejti) igy a fele lemarad.
    viszont ha bemegyünk a startmanű-vezérlöpult-nyomtatok-ott a nyomtatóra job klik tulajdonságok, és ott álítyuk át fekvőre akkor müködik(pedig ügye a külömbözö progik ugyan ezt a drivert hivják meg és ugyan ezt álítom ott is, de valamiért az ok gomb lenyomása után elfelejti..(más kérdés az hogy egyátalán miért kell átálítani fekvőre hisz ezt automatikusan ugy kéne neki nyomtatnia(nyomataási képben is igy jelenik már meg.)
    ha átálítottam fekvőre és ki is nyomtatta fekvőként és utána egy állot kell nyomtatni érdekes módón automatikusan minden álítgatás nélkül állot nyom, és ha utána jön egy fekvő akkor már azt is fekve nyomja..
    majd 1* csak megint gondol egyet és a fekvőket is álloként kezdi el(vagy nem nyomtat :D )
    mi lehet a gond? win reinstal nehezen kivitelezhető mert sok a telepítet könyvelöi progi,amit csak jopénzért jönnek ki ujra felrakni,én nem tudom felrakni mert 1 nincs honann,2 a telepítési kodokat nem közlik az ügyfelekkel :(
    ráadásul hw kulcs is kell közülök 1-2 höz(a printer portra 1 kis kütyüt kötnek anélkül nem indul a progi)
    tehátnetán tán más is találkozot ilyen problémával ? driver? vin? vagy nyomtató hw hiba és vissza hp hez?

    Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

  • The_Tom

    senior tag

    válasz TitiRii #1 üzenetére

    probalj masik drivert. akar mas hp drivert is ne pont ezet a nyomtatoet. pl lattam olyat, hogy hp5L csak a windows-os, 4L driverrel ment.
    ami meg a lapforditgatast illeti nezd at az alapveto PCL parancsokat, hatha ugy megoldhato.

    Üdv.

    Szerintem.

  • Genialis

    aktív tag

    válasz TitiRii #1 üzenetére

    Te figyu, ez nam az a nyomtató, ami ilyen feladatokra jó. Ezt a nyomtatót a HP szigorúan otthoni felhasználásra szánta, azaz megírhatsz vele egy levelet a haverodnak kéthavonta egyszer.
    Amúgy technikailag szerintem az a baj, hogy a firmware nem rom-ban van, hanem a driver tölti le minden bekapcsoláskor, így lehet, hogy egyszerűen elfelejti a programját a nyomtató. Ergo semmilyen driver változtatás nem segít rajta.

    in4m8ion 1ts 2 B 3

  • Snowcat

    tag

    válasz TitiRii #1 üzenetére

    Hello! Nekem is ilyen nyomtatom van es az eleje kicsit szenvedtem vele enis. A neha nem nyomtat dolog nalam is elojott es hosszas fejtorest okozott. Vegul raleltem a hiba nyitjara, marpedig hogy ez a nyomtato + win98se + kx133/kt133 alaplap kombinacioja nem szereti egymast, errol tobb helyen is olvastam. Erre ket megoldas letezhet: letoltod a legujabb hp drivert, hatha abban orvosoltak ([L]http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/DriverDownload.jsp?pnameOID=45675&locale=en_US&taskId=135&prodTypeId=18972&prodSeriesId=45674[/L]), vagy mint enis csinaltam (mivel akkor meg nem volt jo driver es igaz, hogy most a legujabb van fenn, de a megoldas miatt a hiba nem jelentkezi, szoval) veszel egy usb kartyat es arra kotod a nyomtatot. Mint mondottam nekem ez teljesen bejott. Az telleg igaz, hogy minden bekapcsnal feltolti a firmware-t, vagyis az ujabb driverek mar csak az elso nyomtatas elott, igy legalabb nem zavar, hogy akkor is zajong, ha nem akarok nyomtatni. Az allo-fekvovel meg teleg vannak neha keveresek ensem ertem pontosan mikor es miert, altalaban az celravezeto szokott lenne, ha a nyomtato tulajdonsagainal allitom fekvore... Sok szerencset!

  • Snowcat

    tag

    válasz Snowcat #4 üzenetére

    Ja bocs, a magyar frissitest is megtalaltam egyszer, de nem azt linkeltem be, de most nem talalom, de letezik es ha megvan ideirom...

  • Snowcat

    tag

    válasz Snowcat #5 üzenetére

    Most latom tokhulye vagyok, egy menuben at lehet allitani a nyelvet, csak nem vettem eszre, de azert itt a magyar driver linkje is:
    [L]http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/DriverDownload.jsp?prodSeriesId=45674&prodTypeId=18972&taskId=135&locale=en_US&pnameOID=45675&lang=Hungarian[/L]

Aktív témák