Új hozzászólás Aktív témák

  • 5leteseN

    aktív tag

    válasz gerisz23 #723 üzenetére

    Érdekes ötlet merült fel: Nappali (általában)0C-fok feletti külső hőmérséklettel üzemelő belső fűtés ÉS +egy 200(+)l körülire tervezett fagyálló-vizes hőtároló azzal a feladattal, hogy az esti kicsit alacsonyabb hőmérsékletet egy másik hőcserélő ág működésével a 200l 35 fok körüli víz gőmennyiségéből fenntartsa.

    Becslések: Az nappali üzemmódhoz szükséges 1-1,5kW körüli teljesítmény legkevesebb felét a napelemek biztosan tudják.
    Ezzel korrigálva(áramköltség szempontból) a (3,5-es átlagra becsült) COP értéket a nappali előnyösebb időtartamra időzítve ezt az üzemidőt a költségszempontú COP 2x+3,5=7(körüli)-re jön ki.
    Ezt a 35C-fok körüli vízből egy másik hőszivattyú-kör veszi ki éjszaka +35-től akár -15 fokig a hőszigetelt víztárolóból átlagban 2,5-re(de inkább jobbra) becsült COP-pal.
    Elméletileg a jól szigetelt 85nm-es házban az esti 21 fokról reggeli 19-re a rendszer majd nagy biztonsággal tudja tartani a tárolt hőmennyiséggel a célzott fokot.
    Tartalékkal történne mindez, anélkül -15 külső hőmérsékletre tervezve, nagyságrendileg.

    Mennyi lehet vajon a teljes rendszer esti fűtésének összegzett COP-ja? :F
    Ennyit(35C-fokot) tud a hőszivattyúként üzemelő hűtő-fűtő klíma vajon? ...reális? Elméletileg igen, egy hűtő-fűtő klíma beltéri egységének van ennyi C-fokos radiátor hőmérséklete.

    Megvan az előző(öregecske, ezért nem elég komfortosan szabályozható) vegyes-tüzelésű központi-fűtés tartaléknak, rásegíteni. A hírek szerint ritkán kellett használni.

Új hozzászólás Aktív témák