Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • agabe

    addikt

    Van más is aki AXA banknál vezette (vezeti) a folyószámláját, és most bankot keres ?
    Nagyon nem fűlik hozzá a fogam, hogy az OTP ügyfele legyek.
    Annyit már tudok, hogy az elején az OTP megtartja a meglévő kondíciókat, de nem tudják megmondani meddig...na én nem akarom kivárni amíg változtatnak, ezért már a mostani váltás előtt keresek másik bankot mivel a bankszámla szám, meg a bankkártya úgyis változna novembertől OTP-sre, és elég lesz egyszer módosítani az adatokat mindenfelé ahol fizetni szoktam számláról beszedéssel, állandó átutalással, bankkártyával.
    Igaz, hogy jövedelem mértéke és igények szerint változó lehet melyik bank lehet megfelelő, és nézegetem a Bankráció bankszla összehasonlító oldalát, de a költségek csak az egyik része a bank ügyfélkezelési kultúrája nem ismerhető meg belőle, meg akár mobilos applikációk között is lehetnek nagyobb eltérések.
    Érdekel ki merre mozdul és miért.

  • agabe

    addikt

    válasz polonic #7206 üzenetére

    Köszi!

    Hát kb annyi a preferenciám, hogy neten mindent lehessen intézni, havi 4-5 állando átutalásom, vagy beszedési megbízásom van, max 1-2-szer veszek fel pénzt, de azt az ingyenes 150ezres limiten belül, valamivel 300ezer alatti a jövedelem ami beérkezik, kártyás vásárlás változó 40-80ezer között ez függ a kp felvéttől is, sms-t nem igényleg, meg számlakivonatot sem.
    Ezek alapján nézegettem, és amiket írtál (meg mág másik pár) azoknál az éves költséget néztem, 4000 Ft-nál nem akarok évente többet nekik adni, de azon felül a tényleges ügyfélkezelés is szempont.

    Az Erste Privilegium L csak 2019 márciusig tartja fenn az aktuális kondíciókat..hát nem akarnék újra bankot váltani 2,5 év múlva, ráadásul bankkártyájuk nem paypass-os (legalábbis nincs írva)
    Jelenlegi Éves költség 3200 Ft körül jönne ki.

    Rafiban díjnullázó plusz csomag évi 4000 Ft körüli (első év több) költséggel jönne ki, náluk paypass-os a kártya is, de Rafis IT-s ismerősöm sem ott vezeti a számláját (ő is Axa-volt) , és nem is akarja, így valahogy az nem vonz.

    Otp-ben OTP simple 3.381,- Ft -ra jönne ki, de elég drága a külföldi atm használat, meg OTP-t akarnám elkerülni.

    CIB Eco 2900,- Ft, de nem látok paypass-t, meg 2017 április 30-ig él ez a kondíció, szal kilőve

    Magnet Bank Diamond csomagja 2300,- Ft évente (havi számlavezetési díjat 0-1000 ft között lehet választani, és ha nem fizetsz semmit akkor ennyi), bankáártya rendben, meg állítólag rendesek is, de nemtom ténylegesen milyenek.

    Gránit bank valahogy nem jön be, pedig elvileg jók a kondíciók, paypassos a kártya (bár nem írják, de a képen az), és a Digitális számlacsomagban 3.130,- Ft az éves díj. Az Ász csomagban 3.830,- Ft, és ott írják, hogy díjmentes kártyás vásárlások (másiknál nem)...azt hittem a kártyás vásárlás alapból díjmentes a másikban is, de akkor nem mindenhol az ahol nem írják pl ? pff.. a bankrációs összehasonlítás sem tér ki mindenre.

    Szóval összefoglalva ami megfelel, és árak szempontjából sorrendben :

    Magnet Bank Diamond 2.300,- (de ehhez pofátlanul 0 ft-ot kell választani a havi számlavezetési díjnak)
    Gránit Digitális (? nemtom milyen a bank ) 3.130,-
    OTP simple (kerülném, de hátha nincs több bújtatott költség) 3.381,-
    Raiffeisen díjnullázó plus (ismerős ott dolgozó nem tudom miért nem ott vezeti): 4.000,-

    Nos ezek közül mi ajánlottabb az éves díjakat nem figyelve ?

  • agabe

    addikt

    válasz agabe #7207 üzenetére

    Gránit kilőve mert nem paypass-os a kártyája, vagy ami van az már drágább csomagban persze.

    OTP bank egyenlőre ennyit tud (azaz semmit) :
    2016.08.23. 11:54:52
    Ügyfél: Axa banki ügyfél vagyok, emiatt érdeklődők, hogy a későbbiekben amennyiben nem váltok bankot milyen költségekre számítahtok éves szinten összesítve
    2016.08.23. 11:55:19
    Ügyfél: A jelenlegi adatok amik segíthetnek:
    havi jövedelem 200ezer felett, havi utalások 1-3db 20-50ezer Ft között,
    csoportos beszedés 3db havonta összesen 35ezer Ft értékben
    2016.08.23. 11:57:19
    Ügyfél: Kártyás vásárlás havi 4-10db összesen 40-60ezer Ft értékben
    paypass-ra szükségem van, sms értesítésre nincs szükségem, számlakivonatot nem igénylem,
    2016.08.23. 11:58:33
    Gábor V.: a pontos összegekről egyenlőre nem tudom tájékoztatni, általánosságban ugyanazok a díjak lesznek érvényben, mint eddig, esetleg némileg olcsóbbak.
    2016.08.23. 11:59:20
    Ügyfél: Amit néztem a későbbiekre vonatkozóan
    2016.08.23. 12:02:09
    Ügyfél: az a simple csomag mindenféle kedvezménycsomag nélkül
    2016.08.23. 12:02:32
    Ügyfél: azt választva mennyi lenne az éves összköltségem a fenti adatokkal ?
    2016.08.23. 12:03:25
    Gábor V.: ezt nem tudom önnek kiszámolni, erre nincsen megfelelő alkalmazás.
    2016.08.23. 12:04:29
    Ügyfél: értem
    2016.08.23. 12:04:46
    Ügyfél: akkor egyenlőre köszönöm az információt, remélem később tübbet tudnak mondani.
    2016.08.23. 12:05:32
    Gábor V.: egész biztosan.
    2016.08.23. 12:05:46
    Gábor V.: köszönjük az érdeklődését.
    2016.08.23. 12:05:56
    Ügyfél: Viszont látásra.
    2016.08.23. 12:06:00
    Gábor V.: Segíthetek esetleg valami másban?
    2016.08.23. 12:06:06

    (#7208) kew :
    eddig ingyen volt minden utalásom, és ezen nem kívánok változtatni.
    280ezer nem minden hónapban van meg. Van, hogy rosszabb hónapban 240 és bár inkább 290 körüli legtöbbször, de így a fix 280 kilőve sajna :(

    [ Szerkesztve ]

  • agabe

    addikt

    válasz gurabli #7210 üzenetére

    Igazából régóta nem vagyok OTP ügyfél. 15 éve voltam talán és akkor elég magas díjakon dolgoztak, meg most is ilyeneket mondanak ismerősök és csak ez motiválna, hogy váltsak.
    Simple csomagnál:
    298 Ft-os csomag az OTP Simple SMS csomag (néztem a simple-t ahogy írtam is)...na az nekem nem kell, és nem szeretnék sokat (vagy leginkább semennyit) fizetni az állandó átutalási, a csoportos beszedési megbízások után, meg lehetőleg eseti utalások után sem. Erre van elvileg náluk a Tranzakciós csomag 348 Ft-ért ami nem sok de évente 4100 Ft, és lehet csomag nélkül pl. olcsóbb az egész saját maganak (3 csoportos beszedési 25ezer Ft értékben, meg 1db állandó átutalás 17ezer Ft értékben...na erre nem tudott az ügyfélszolgálatos számítást mondani :P ), egyéb utalások csak ad-hoc jelleggel időnként...külföldi kp felvét elég drága pl, meg az itthoni 2db ingyenesen felüli sem olcsó bár általában nem szükséges, így nem érdemes havi 596, vagy 348 ft sem fizetnem. Kártya havidíja 2200 ft / év (második évtől)
    Nem nagy összegek, de éves szinten simán összejön 10ezer+ Ft ahhoz képest mint ami nekem igazából kell azt meg másra is tudom költeni, szóval a bankkártya díjon felül havi 100ft-ot kellne fizetnem (a bankráció szerint ami azért nem biztos forrás 100%-ig) az utalások miatt, de ezt persze opt nem tudta megmondani ahogy be is linkeltem.

    (#7212) kew:
    Tudom néztem, de azokkal már alapból drágábbak mint az otp simple, meg a raiffeisen díjnullázó plusz, a magnet diamondról nem is beszélve.

    [ Szerkesztve ]

  • agabe

    addikt

    válasz RR-13 #7217 üzenetére

    Paypasst tudom mar Erste-nel is, ahogy irtam neztem a privilegium L csomagot csak akkor meg nem kerdeztem meg, de azzal az a gond, hogy 3 ev (azaz mar inkabb csak 2,5) mulva nem akarok ujra bankot valtani, vagy par honapig mast hasznalni aztan megint oket...minek a macera ha van hasonloan jo ?
    A netbankjuk allitolag nehezkes, a mobilos aplikaciot meg nem tudom, de ahhoz kepest Raiffeisen pl. jo (ahogy Axa is az volt).
    Jo lenne valaki aki pl magnet bankot hasznal es ismeri az applikaciot, mert netbankjuk demoban jonak tunik, de az app nem fut csak elesben.

    Igaz eleg szukamarku vagyok, es eves szinten 4ezernel nem akarok tobbet banknal otthagyni, de azon opciok kozul amik ebbe belefernek (najo, kicsit meg mehet talan feljebb, de sokkal nem) az kell aminek legjobbak a e-szolgaltatsai, konnyen hasznalhato, mert 99,9%-ban mindent ugy intezetem eddig is, es ezt sem akarom valtoztatni, hiaba van pl. 500-600 meteren belul tobb bank irodaja is (kozuluk otp 2db is ) nem igazan erdekelnek, mert nem megyek be.

    [ Szerkesztve ]

  • agabe

    addikt

    válasz RR-13 #7225 üzenetére

    A barmilyen jogcimen erkezo utalas max 2 reszletben mashol is megvan, van ahol 100ezer is eleg a kedvezmenyhez (magnet bank) 150ezer helyett, de ez nem lenyeges szenpont jelenleg nekem. Jo lenne nem fizetni tobbet, de mondjuk 5-6ezer forintig eves szinten meg elmegyek, ha jobbnak erzem azokat a szolgaltatasokat amik nekem kellnek (jellemzoen mobil aplikaciobol minel tobb minden intezesenek lehetosege, masodsorban pedig a netbank)
    Magnet evi 2400Ft-ert adja azt ami nekem kell, Erste 3200 korul (de meg nezem a kondicios listat), Raiffeisen talan 4000, Otp 5200.
    Melyiknek jobb a mobilnet appja ? Na azt nem tudom.

    Ha egy honapja megy csak a mobilbank, akkor godolom van mit reszelni rajta, de ha hasznalod biztos tudsz par infot adni.
    Mennyire stabil ? Jol mukodik-e a bankkartya limitmodositas, es azonnali-e az eredmeny ? A limitmodositas ingyenes ? Eseti atutalasokon kivul megadhatok benne allandoak is ? Tilthatok benne a meglevo allando atutalis megbizasok es csoportos beszedesi megbizasok ? Az eseti utalasokhoz tartozo bankszamlakat elmenti, es utana ha szukseg van ra eleg csak kivalasztani menubol ?
    Mennyi idore lehet visszanezni a szamlamozgasokat ?
    Milyen problemak vannak jelenleg ?

    [ Szerkesztve ]

  • agabe

    addikt

    válasz RR-13 #7228 üzenetére

    Ami nekem kell, arra jo, es olcsobb a magnet, beleszamoltam az egy darab allando utalas koltseget, a csoportos beszedes ott is ingyen van.
    Utalni mashova nagyon nem szoktam lakossagi szamlamrol, ha meg kell egyszer-egyszer az meg mindig nem eget rentgeto.
    Vasarolni szoktam (neten, kartyaval boltban stb) az meg nem kerul penzbe.
    Havi 2db tranzakcional csak tobb van.

    Ettol fuggetlenul nem csak az a lenyeg, hogy a legolcsobb legyen, hanem az olcsok kozul melyiknek jobb a netes es mobilappos kezelese.

    Ja bankkivonatot sok eve nem igenylek. Minek halmozzam otthon a papirokat ? :)

    Az appot mar tegnap telepitettem, de meglevo szamla hijan probalni nem tudom, a kepek a google play-ben meg nem adnak valaszt csomo mindenre.
    Ettol meg lehet jo, de nekem csak a tenyek kellenek. Lehet valakinek Erste a legidealisabb kozben nekem nem biztos, de a jok kozott tartom szamon en is.

    (#7227) KMT:
    Maestro kartyajuk is van, az is paypass-os, es olcsobb mint a mastercard, igy nekem az tetszik.

    [ Szerkesztve ]

  • agabe

    addikt

    válasz nimfas #7231 üzenetére

    Azt gondoltam, hogy az eseti utalások kellenek nekem sűrűbben , de átnéztem banki tevékenységeimet, és abból alig van egy évben, az állandóból meg havonta egy.
    Az gondoltam, hogy nagyjából képben vagyok, és rá kellett jönnöm nem mindenben, mert ami nekem evidens volt Axa-nál az máshol nem az.
    Enélkül lehet olyat választok ami olcsónak tűnik a végén meg nem az, szóval mostanra másfél nap alatt jobban ismerem banki használati szokásaimat mint az utóbbi 10 évben bármikor :D

    Kp felvét nem mozgat 2-nél többször, ha valamikor mégis jól jönne (és pl külföldön) arra ott van párom bankszámlája.

    Én is látom, hogy az egyik legjobb, és máshol sem biztos, hogy akár 2 évig ugyanaz marad a kondíció, de az, hogy előre jelzik még 2,5 évig tartják csak nekem fura.

    (#7230) RR-13:
    Axa-s mobil appot, és Raiffeisenest ismerem azok elég jók, bár Axás fejlettebb szerintem.
    Csak ezekhez tudok hasonlítani.

    [ Szerkesztve ]

  • agabe

    addikt

    válasz agabe #7232 üzenetére

    Ámde elég jól segítettetek kivesézni a dolgokat, és ezekhez képest nagyon más indormáció az elérhető lehetőségekről nem hiszem, hogy érdemeben érkezhet még.
    Thx :R

  • agabe

    addikt

    válasz nimfas #7234 üzenetére

    Hát ja..mindenkinek más az igénye.
    Megtakarítás majd mostanában kezdődik, mert eddig volt törleszteni való, de 2 hónap múlva már nem lesz :C

  • agabe

    addikt

    válasz Land #7241 üzenetére

    Hali!
    Par hsz-ast visszaolvasva pont errol volt szo ;)
    En is Axas vagyok (meg), bar nekem nincsenek ceges kedvezmenyeim Unicreditnel, es "A" hitel sem erdekel, de azon kivul elegge korbejartuk a lehetosegeket.
    Nalam Unicredit fel sem merult, de neked lehet jobb mint a tobbi, de amugy ami erdekes lehet az az alabbi par:

    Az Erste Privilegium L. Éves költség 3200 Ft körül jönne ki.
    Raffeisen díjnullázó plusz csomag évi 4000 Ft körüli (első év több)
    Otp-ben OTP simple 5.200,- Ft
    Magnet Bank Diamond csomagja 2300-2400,- Ft évente (ha a becsuletkasszas rendszerben 0 ft havidijat fizetsz)
    Gránit bank Digitális számlacsomagban 3.130,- Ft az éves díj. Az Ász csomagban 3.830,- Ft, és ott írják, hogy díjmentes kártyás vásárlások (másiknál nem).

    A tobbi ami van mind dragabb. Ezek kozott lehet olyan ami neked megfelelo az igenyeidnek, persze Unicreditet nem tudjuk, de ha ezek kozul egyik sem az igazi szamodra, akkor csak valamivel dragabb eves dijuak johetnek szoba

  • agabe

    addikt

    válasz Land #7243 üzenetére

    Ahogy nezem a kondicios listat masodik evben minimum 3081 Ft a kartyadij (vagy tobb ha dombornyomott stb) , es talan elso evben a kibocsatas dijanak csk 50%-at kell megfizetni, de tobb ktg nem nagyon van.

    [ Szerkesztve ]

  • agabe

    addikt

    válasz janes1976 #7246 üzenetére

    Koszi ! :)
    Nem is a negativumokat keretem, csak az ami szamomra a legoptimalisabb.
    Raiffeiesen is benne van a kalapban ahogy az Erste is, meg meg Magnet, Granit,

  • agabe

    addikt

    válasz RR-13 #7327 üzenetére

    Hat 2-3 napig csak-csak vissza lehet emlekezni kb mit koltott az ember.
    Amugy meg ez van. Banknal ra kell kerdezni, vagy kartyat valtani es akkor minden jo lesz.

Új hozzászólás Aktív témák