Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cocka

    veterán

    válasz szeva000 #187 üzenetére

    A CIB-et javaslom, de mindenki maga tudja.

    Ha leveszed róla a teljes fizetésed, akkor hogy vásárolsz neten? Most akkor külföldön személyesen akarsz vásárolni vagy külföldi webshopokból akarsz vásárolni itthonról? Nem mindegy.

    A neten keresztüli átutaláshoz netbank kell, na meg egy átutalásnak nem sok köze szokott lenni a bankkártyához.

    Most akkor ugorj neki még egyszer a hsz. írásnak és mérlegeld a kártyaválasztáskor a következőket:

    1. Hajlandó vagy-e magas éves díjat fizetni a kártyáért és vállalod-e az esetleges letiltáskor a magas letiltási díjat?
    2. Jársz-e külföldre és hajlandó vagy-e ott is használni a kártyádat? Ha jársz hová jársz? Eurozóna országaiba vagy azon kívülre?
    3. A netes elfogadóhelyek kb. 97%-a nem magyar, tehát akkor egy netes fizetésre is használható kártya kell neked, ami nem feltétlenül kell, hogy dombornyomott legyen. Az 1. miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • cocka

    veterán

    válasz szeva000 #190 üzenetére

    Akkor szerintem kérj CIB internetkártyát. Egy sima elektronikus kártyával, külföldre meg vigyél casht. :D

    De mindenki maga tudja, én nem szólok bele, csak leírtam, hogy én ezt tenném.

  • cocka

    veterán

    válasz szeva000 #192 üzenetére

    de van olyan köztük ami csak visa és mastercardot fogad el...az nem gond ilyenkor????:S

    Erre találták ki az internetkártyát. Az Mastercardnak felel meg a neten. Nekem eddig még nem volt vele gondom. De elfogadják a dombornyomásmentes Mastercardot is.

    De vigyázni kell, mert cnps (card not present) tranzakciókból is van online meg offline. A netes elfogadó helyek többsége online módon terheli a számlád. Az offline azt jelenti, hogy nincs fedezetellenőrzés és a beállított limiteket is túllépheted, sőt negatívba is mehet az egyenleged. Még sose fizettem ilyen site-on, de el tudom képzelni, hogy a telefonos megadás helyett a cég egy weboldalon kéri a kártyaadatokat, talán még SSL titkosítás sincs, csak a nyilvántartás miatt kell a szám. Ebből következik, hogy egy offline tranzakció sokkal kockázatosabb.

    De ha részletesen érdekel olvasd el ezt: [link]

    Na lényeg az, hogy az internetkártyával még eddig mindenhol tudtam fizetni a neten.

    [ Szerkesztve ]

  • cocka

    veterán

    válasz szeva000 #195 üzenetére

    Ott is ezt fogják mondani.

    Íme az ominózus mondat, amit fentebb próbáltam ecsetelni:

    Additionally, some merchants do not use electronic authorization at all, in which case the transaction cannot be completed as well. For these two reasons the card is unusable with a small minority of Internet, telephone and postal stores.

    Magyarul az internetkártya kizárólag online cnps tranzakcióknál megy.

    Az offline tranzakciókhoz minden esetben dombornyomott kártya kell. De mivel külföldre úgy sem viszel bankkártyát, ezért erre nem lesz szükséged. Az interneten, meg mint a fenti mondat is írja nagyon kevés az offline netes elfogadóhely. És nem győzöm hangsúlyozni, hogy az offline terhelés az nem olyan hú de biztonságos. Jobb az, ha minden tranzakció elektronikus engedélyeztetéshez kötött és azonnal látod a zárolt tételt és max. az egyenleged erejéig költhetsz, nem csak napok múlva látod.. esetleg mínuszba szívva az egyenleged.

    Mondjuk az a kereskedő, aki ma a weboldalán offline módon terheli a kártyát szvsz elbújhat. Ha azzal szembesülsz, hogy minden jó beállítás, limit és egyéb dolog ellenére nem működik az internetkártya az adott weboldalon, akkor azok 100, hogy ily módon terhelnek. Vagy csak szimplán ignorálják a magyar kártyaszámokat, ezen valószínűleg a dombornyomott kártya sem segít.

    Külföldi szállásfoglalásnál meg repülőjegy rendelésnél előfordulhatnak offline terhelő oldalak.

Új hozzászólás Aktív témák