Új hozzászólás Aktív témák

  • cocka

    veterán

    válasz macikos #712 üzenetére

    Szerintem olvasd el az OTP üzletszabályzatában a számla megszüntetésére vonatkozó részeket és ha szart pofáznak az arcodba (mert itt ahogy olvasom erről van szó) nyomd az orra elé, ha kifogásokat keres.

    Amit látatlanban is valószínűsítek (és én is megszüntettem már náluk a számlám szóval tudom hogy megy ez), hogy tartozásod nem lehet, semmilyen hiteled stb.. közüzemi cuccosokat is ha vannak át kell irányítani az új bankhoz.

    Tehát számla megszüntetés előtt (ha váltani akarsz és nem csak simán lemondani a bankok szolgáltatásairól) érdemes előbb az új számládat megnyitni, mindent átirányítani oda, hiteled nem lehet mert akkor a tartozás behajtások végéig magához láncol az otp (nem engedik felbontani a szerződést).

    Na most ha tartozásod nincs a bank felé, akkor az alábbiakra reagálnék a szövegedből:

    Visszaraktam a maradék pénzt a webkártyáról a Visa-ra (lehet ez volt a hiba), bankkártyák közötti átutalással.

    Ez más bankoknál saját számlák közti átvezetésnek minősül, ezért nem szokás díjat felszámolni, főleg ha netbankban történik. (bár az otp egy külön állatfaj, még ezt is el tudom képzelni). Eleve az is röhejes, hogy SZÁMLÁK közötti pénzmozgásról van szó, akkor mi a büdös francnak kell hozzá kártyaszám? :D Pl. cibnél saját számlák közti átvezetéskor listából választható ki, hogy honnan és hova szeretnél átvezetni és mindig ingyenes netbankban. (mellesleg mintha ugyanezt már írtam volna a közelmúltban)

    közli a nő, hogy nem lehet most megszüntetni a bankszámlám, mert volt ez a visszautalás, meg hogy ennek költsége van (ez ingyenes, nem ? :F )

    De ingyenes kell legyen lásd fentebb. Azért a biztonság kedvéért a számlakondíciós listát is nézd át, nehogy kiderüljön hogy mégsem az te meg reklamálsz feleslegesen. :D

    A megszüntetést csak bank felé tartozás gátolhatja. Ha tranzakció történt akkor is kutya kötelessége lepapírozni a megszűnés tényét. 30 nap a felmondási idő, tehát 1 hónapig még jön számlakivonat is meg minden ugyanúgy van, ennyi meg bőven elég a lekönyvelésre.

    Meg hogy mivel ki akarom venni tőlük most a pénzem, annak is van költsége és az is el kell könyvelniük...

    2006-ban szüntettem meg a számlát és ilyet nem mondhat. Ha a számla megszűnik kutyakötelessége a kerekítési korrekciót figyelembe véve a számláidon lévő pénzedet hiánytalanul kp.-ban kitejelni. (ha milliós nagyságrend akkor gondolom előtte be kell telefonálni hogy x napon belül szerződést bontasz) Ez valahogyan tuti benne van az üzletszabályzatukban, mert nekem kemény 30 Ft-ot is kifizettek, ami még a kivét díját se fedezte volna.

    Meg hogy mivel ki akarom venni tőlük most a pénzem, annak is van költsége és az is el kell könyvelniük...

    Ha csak pénzt akarsz kivenni ez így van. Ha megszüntetni, akkor díjat a kifizetésért nem számolhat fel.

    Továbbá lesz majd díja a megszüntetésnek is és hogy ezt is el kell majd könyvelni,

    Hát 3 éve még nem volt, tőlem semmilyen megszüntetési díjat nem vontak le. Egyedül az volt a kikötés hogy vigyem be a bankkártyát, különben kénytelenek lesznek letiltási díjat vonni a 30 Ft-ból. :DD Kártya nélkül nem is vagy ügyfél. Nevetséges. :D

    Na meg az is jó, hogy le fogják venni a havidíjat is a számlámról...

    Nem tudom hogy van a rendelkezés, de a 30 napos felmondási időn belül elvileg még utoljára vonhat számlavezetési díjat. Ha akarod, utánaolvasok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák