Új hozzászólás Aktív témák

  • pn4hvq

    senior tag

    Tanácsot, ötletet kérnék bankszámlaváltáshoz.
    Használati szokásaim (csak forintszámla érdekes):
    -kp nem lényeges
    -bankkártyával fizetek szinte minden alkalommal paypass használatával. Havonta kb 25 alkalommal használom a kártyás fizetést.
    -folyószámláról fizetem csoportos beszedési megbízással a szokásos rezsi költségeket: havi 5-6 darab, néhány 10e forint összértékben
    -évente néhány (2-3) alkalommal utalok belföldre forintot
    -elég sok Aliexpress, Banggood, és egyéb kínai oldalon vásárolok elsősorban Revoluttal, ahová a bankkártyával töltöm fel a vásárlás összegét forintban (vagyis "kártyás vásárlást" hajtok végre).
    -van, hogy itthoni webshopban is előre fizetek kártyával
    -megfelel az elektronikus bankszámlakivonat. Viszont csak PC-n, telefonos app távol áll tőlem.
    -csak itthon használom a kártyát

    Ami számomra fontos (jelenleg ilyen jellemzői vannak a csomagomnak, és ezeket szeretném megtartani):
    -minden tranzakcióról azonnali SMS értesítés. Jóváírás, utalás, csoportos beszedésekről a levonásukkor, minden kártyás vásárlásról. Ebben a kérdésben "maradi" vagyok, minden pénzmozgásról szeretek azonnal tudni, és nem mobilapplikáció, hanem SMS értesítés formájában (ha nagyon-nagyon muszáj, akkor az app is megfelel).
    -ingyenes SMS a fenti tranzakciókról (ideális esetben az SMS havidíja is minimális)
    -"fizikia" fiókkal is rendelkezzen. Nálunk OTP, BB, Erste, K&H, Raiff, CIB van. Elsősorban ezekből választanék.

    Fentebb olvastam a CIB ECO-ról. A fentieket nézve mennyire lehet számomra megfelelő ez a csomag? Ami különbséget láttam, és nem tudom, hogy van-e jelentősége: jelenleg dombornyomott MasterCard kártyám van, ehhez viszont elektronikus VISA jár. Ez jár(hat) valami hátránnyal számomra?

    Ez a számla csakis a Bankmonitoron keresztül igénylehető ha jól értem.

    Köszönöm a hozzászólásokat, ötleteket.

Új hozzászólás Aktív témák