Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KAMELOT

    titán

    válasz Smiley #68727 üzenetére

    Ő még a apple házba is belé tette magát :)

    V1200 - 18CORE - SUPRIMX

  • Smiley

    őstag

    válasz Smiley #68727 üzenetére

    Szoval, kicsi G5 update... :)

    Vegre volt egy szabad delutanom. Teljesen szet lett kapva, az osszes alkatresz serulesmentesen ki lett szedve es el lett csomagolva szepen. :B

    Gyors sacc/kb meresek alapjan nem fog kelleni a PCIe riser, van eleg hely anelkul is a hatso Custom I/O PCB-nek, tehat nem lesz kivagva a hatulja. Ez egy nagyon jo hir... ettol tartottam a legjobban.

    Ugy nez ki (kopp-kopp), hogy minimalis faragas aran megtarthato lesz a gyari G5 cover, a plexi, az intake es az exhaust fan, ami termeszetesen cserelve lesz valami ultrahalk be quiet!-re. Igy a CPU-n nem lesz venti hanem csak az aluminium hutoborda, es felhasznaljuk a gyari szelcsatornat. Ha ezt sikerul megvalositani akkor nagyon boldog leszek.

    Szinten egy uj dolog, hogy maradt benne a gyari BT es WiFi antenna is, szoval ez is fel lesz hasznalva, kap majd egy PCIe m.2 kartyat, amibel egy eredeti Airport lesz rakva.

    A tap is ugy nez ki mentheto, marmint ki lesz belezve, es szinten szepen el lesz csomagolva a bele, a hazat viszont felhasznaljuk... kap egy uj seasonic focus plus gold belet es 2db NB-BlackSilentFan XR-2-t, valami csoda lehet, de ez is szabvanyos. A vezerles meg kerdeses, de itt is az a terv, hogy hasznaljuk az eredeti szelcsatornat, ami ugy tunik most, hogy kivitelezheto.

    A front resz eredeti PCB alkatreszei ujra fel lesznek hasznalva, es a gyari mountpoint-okat fogjuk hasznani egy custom PCB-n, a design miatt meg lesz tartva a FireWire is, sot bekotheto lesz, az USB2 pedig USB3-ra lesz cserelve.

    Vegezetul kell majd egy rendes nagytakker neki, mert uszik a koszban. Keszul hozza egy google sheet, lehet hogy ezt read only modban public-ra rakom, de elotte meg rendbe kell szedni.

    A kovetkezo resz a pontos meretek osszegyujtese, es a sajat ATX talca megtervezese lesz, felhasznalva a gyari furatokat... itt is az a cel, hogy csak azt tavolitjuk el amit nagyon muszaj.

    Es akkor par kep a vegere:



    Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

Új hozzászólás Aktív témák