Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zka67

    őstag

    válasz kisi #28022 üzenetére

    Nincs mit, szívesen. Azért hozzátennék néhány dolgot:

    Az opto ledjét meg is kell hajtani, és nem szerencsés dolog 20-20mA-rrel hajtani a vezérlő kimeneteit. A mosfet-es megoldásnál nincs szükség az opto tranzisztorának annyi fényre, hiszen minimális áram folyik át rajta, szóval én nem tennék oda 470 ohmnál kisebb ellenállást.

    A tranzisztoros megoldást el kell felejteni, mert mint írtam, szét fogják fűteni az agyukat. Egyszerűen nem tudod kinyitni annyira, hogy 1A-nél ne essen rajta 7-8 tized volt. A fet pedig kinyitva ellenálláskén viselkedik, amit ajánlottam, az kinyitva 0.048 ohm, erre néhány amperig hűtőborda sem kell.

    A fetnek legalább 2V feszültség kell a gate és a source közé. Az alsó 100k-s ellenállás helyett használhatsz 1M-t is, akkor le tudsz menni 5V alá is a táppal, bár szerintem nem ez a célod.

    Úgy látom, te félsz a mosfettől, pedig nem harap, hidd el nekem. Nagyon jó találmány :)

    Természetesen használhatsz más típust is, csak arra figyelj, hogy N csatornás legyen és az ellenállása minél kisebb legyen. Meg persze a többi dolognak is feleljen meg, D-S feszültség, áram, teljesítmény.

Új hozzászólás Aktív témák