Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Batman2

    őstag

    válasz Lompos48 #10004 üzenetére

    No ez megint egy problémás dolog !
    Ugyanis, ha nincs kellő fedettsége a nyomatnak, akkor ngyon játszani kell a világítással, hogy az ideális pontot eltaláld, ha egyáltalán van ahhoz is elég fedettség !

    Én tintasugaras nyomtatóval szoktam átlátszó nyomtatófóliára nyomtatni, de mivel egy folóiára nemigazán lehet, vagy érdemes kettőnél többször nyomtatni, mert akkor sem lesz igazán erősebb, jobb a fedettség (nem vesz fel több festéket), így 2-3 ilyen nyomatot szoktam készíteni, amiket pontosan egymásra illesztek és a széleit celluxal összeragasztom, így már van kellő fedettség, hogy ne kelljen a lapot kikapkodni az UV alól, nyugodtan lehet világítani, csak az exponálódik aminek kell !
    Vékony vonlaknál nehéz a pontos összeillesztés, de csak egyszer kell megcsinálni, onnantól kezdve mehet a sorozat gyártás ! :K

    A megvilágítást egy 15W-os arcbarnító szolicsővel szoktam végezni, aminek van egy kis ablaka is, azzal a lap felé fordítva, még a szememet sem zavarja.
    Olyan 5-8cm-ről világítom a lapot, kb. 3,5-4,5 percig, amire a nyomatot átlátszó CD lemez tokkal szorítom le.
    Ez UV-t átengedő műanyag.

    Az előhívót pedig magam készítem, asszem 0,15M-os NaOH oldat.

    Üdv.:

    Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

Új hozzászólás Aktív témák