Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RetepNyaraB

    veterán

    válasz zoltanz #45058 üzenetére

    Ez az instant kávé előnye és hátránya egyben. Több olasz ismerősöm van (családostul, colla mamma), akik szakítva évszázados hagyománnyal megvették a Nescafé gépet, amit a Klúúni reklámoz jópénzér - és bevallottan elégedettek. Nekem is ízlik, de azért nem venném meg. És? Ettől az olaszok hülyébbek, vagy nekem jobb ízlésem lenne? Ezen bármeddig el lehet vitatkozni érdemi értelem nélkül...

    "I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

  • AMDFan

    addikt

    válasz zoltanz #45058 üzenetére

    Na hát pont rátapintottál a lényegre. Fejleszteni, csereberélni... Miért cserélsz le egy erősítőt? Azért mert nem tudja kihozni a hangfaladból a maximumot. Elégedetlen vagy vele, lecseréled. Aztán máshogy fog szólni, és egy darabig örülsz neki, mert nem is feltétlenül lett jobb, csak más, de nyilván örülsz majd annak amiben hozott a másik erősítő. Persze itt most arról van szó, amikor kategórián belül cserélsz erősítőt. Ha 3x annyiért vennél erősítőt mint a jelenlegi, akkor ott már hangfalat sem ártana cserélni, és ez így megy tovább, de elégedett sosem leszel. Persze érdemes megnézni, hogy mi a célod? Ha mondjuk 2 zenei stílust hallgatsz, és van kb. 100 albumod amik folyamatosan pörögnek, akkor könnyebb egy olcsóbb passzív szettet összerakni amin adott stílus jól/jobban szól mint egy drágább allrounder rendszeren. Volt ilyenem is, Sound Art W2, 35 ezer forint volt és elvarázsolt akusztikus zenén, sokkal jobban zenélt mint az akkori Polk RTi A3-asom, ami 100k körül volt akkor újan. Próbáltam vele mást is hallgatni, de a legtöbb stílus nem állt jól neki.

    Összességében a kevesebb néha több. Azzal, hogy van egy adott rendszered amit nem tudsz megbontani, bizonyos mértékben megköti a kezed, bizonyos mértékben pedig segít elfogadni azt, hogy van egy adott pénzösszeg amit ráköltöttél és ha fejleszteni akarsz, akkor látod hol a következő lépcsőfok. Nem vered át magad, és sosem lesz aránytalan az erősítőd és a hangfalad tudása egymáshoz képest. Egymáshoz van tervezve, illesztve. Gondolj bele mennyire leegyszerűsíti egy erősítő tervezését az, hogy tudják, hogy milyen hangszóró lesz rákötve. Nem univerzális erősítőt kell tervezni, hanem adott hangszóróhoz kell erősítőt tervezni. Ez óriási könnyebbség mérnöki szempontból, lehetővé teszi, hogy egyszerűbb erősítőkkel érjenek el ugyanolyan hangminőséget, olcsóbban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák