Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MasterMark

    titán

    válasz andorra #43043 üzenetére

    Összehasonlítani nem tudom semmivel.
    Össze van már rakva, használom is, csak a befejezése pénz hiány miatt várat magára. (Festés, tüskék.)

    Switch Tax

  • rappit4

    őstag

    válasz andorra #43043 üzenetére

    No, akkor írok róla véleményt, hogy ne csak a félkész termékekről legyen beszámoló. Első bekapcsolás a trafókkal rendben ment, semmi brumm, rádugtuk először a kazetta lejátszót, szól minden rendben, most már jöhetett a médialejátszó (DAC és CD lejátszó hiányában egyelőre csak így, ezzel), na itt volt az amikor csak néztünk egymásra meredten. Legelsőre Rebecca Pidgeontól a Spanish Harlemet hallgattuk FLAC formátumban, hiszen ezt mind ismertük és sokat is hallgattuk a Yamaha házimozin, hát amit tapasztaltunk az az volt, hogy a hangszórók eltűntek és egy színpad lett előttünk, míg a Yamahánál rá tudok mutatni, hogy honnan is jön a zene. Elképesztő volt, a magasak is gyönyörűek, viszont a mélyekkel itt még nem voltam megelégedve. Jöhetett Dave Brubeck-től a Take Five, itt a zongora mintha a szobában szólt volna, lenyűgöző volt. A mélyekkel itt sem voltam még megelégedve, először a 2,2uF-es kondira gyanakodtam, mert oda elvileg 10uF-es kell, megpróbáltunk minden tényezőt kizárni, ezért levettük a házi készítésű állványról a hangszórókat hátha az a ludas. Hát a mély még így sem jött meg, de mintha javult volna. Jöhetett egy kis elektronikus, Daft Punk-nak a "Tron Legacy" filmzenéjét tettem be FLAC minőségben. Itt is ugyan az a jelenség, mint eddig, szinte semmi mély, apum a Flac-ra gyanakodott, hogy maga a felvétel ilyen, ezért beraktam a Hotel Californiát a The Eagles-től. Na ez volt az a pont, ahol már végre helyén voltak a mély hangok is és egyben az a pont, ahol felhagytam az ilyen kókány flac-okkal. Néztünk egy-két Prodigyt is ami viszont megvolt Flac-ban és MP3-ban is, amit tapasztaltunk az az volt, hogy az MP3-ban sokkal jobbak a mélyhangok, mintha a FLAC-ban 20-50Hz-re vinnék a mélyhangokat, amik csak mélnyomón jönnének ki. Most, hogy bemelegedett a cső és a legtöbb alkatrész, visszatértünk az Audiophile Recods-ra és a Take Five-ra, így bemelegedve százszor jobbak voltak a mélyek, sokkal megfogottabb volt. Összességében nagyon szuper egy erősítő és elmondhatom, hogy az én kezem műve(az összerakás része természetesen). Most már csak jobb hangsugárzók kellenének :).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák