Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gdmx

    tag

    válasz BluEyes #3387 üzenetére

    Nem hangátvitelről van szó, de ferkvenciákban bővelkedő áramról, nem? Nem 230 rángat egy durva motort jobbra balra, annak tök mindegy, hogy 1mm-s sodrotton kapja a rántást, vagy 3mm-s tömör alun, max többet fogyaszt a rendszer. Viszont itt a lánc végén egy hihetetlenül érzékeny műszer, az emberi fül és egy nagyon szbjektív emberi agy áll.

    Amúgy a számítástechnikában is tuti, hogy van különbség, csak akkora hibatűréssel dolgoznak az alkatrészek, hogy nem jön elő. Ha nem így lenne, akkor a napfolttevékenységhez kellene igazítanunk a prohardveres ténykedéseinket is.

    Amúgy, én megígérhetem, hogy ki fogom próbáln a dolgot és beszámolok majd :K !
    Mondjuk 1 hónap múlva, amikor talán már nem változik napról-napra a doboz hangja.

  • Cyrin

    addikt

    válasz BluEyes #3387 üzenetére

    Pedig ez a helyzet. Símán. És hidd el, én is nagyon utálom, hogy ez van, de ez van. Vágigjártam az iskolát, rengeteg drótot kipróbáltam, különböző helyeken és nem kis különbségekről van szó, és semmi szubjektivitás, 10-ből 10-szer hallani a különbséget UGYANÚGY, nem hol így-hol úgy, vakteszten is, de vakteszt sem kell, mert teljesen mindegy, hogy akarom, hogy jó legyen valami, ha egyszer sz@r.

    Megmagyarázni nem tudom, nem is érdekel.

    Legutóbb akkor akadtam ki, amikor két egymás melletti fali dugaljról szólt teljesen másképp a rendszer. És ez nem azért történt mert másnak akartam hallani, csak praktikussági okokból dugtam át a másikba. És nem értettem a különbséget először. (egy hálózati elosztót próbáltam ki, először annak tulajdonítottam a változást, de nem ő volt, hanem a dugalj). És volt olyan, hogy hangfalat kábeleztem át (nemegyszer), a belekerült dróttól először vékonyka volt a hang, aztán megjöttek a mélyek, símult, ekkor azt mondtam, na most jó, majd véglegesen bejáródott, és elkenődött az egész, ekkor kénytelen voltam kivenni, szóval itt is hiába akartam volna, hogy jól szóljon, ha elmászott mégis rossz irányba. Ez pl. tipikus bejáratódási eset.

    Higyjétek el sokat szenvedtem a drótokkal, és nem mondanám, ha nem így volna.
    És nem hiszek semmiben, amit nem tapasztalok magam is.

Új hozzászólás Aktív témák